Sauna ogrodowa – fiński standard w polskich warunkach

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przebywanie w saunie to relaks i odpoczynek, oraz przyjemność pochodząca z nagrzewania ciała jakiemu można się oddać. Sauna ma jednak wiele zalet prozdrowotnych, dlatego jest to miejsce często i chętnie odwiedzane. Saunowanie może stać się uzależniające ze względu na na odczuwalne dla zdrowia skutki, oraz znaczną poprawę samopoczucia, po odbyciu gorących seansów. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi decyduje się na montaż sauny we wnętrzach własnych domów lub ogrodów.

Relaks w każdym kącie ogrodu

Współczesne, domowe sauny to nie tylko funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni, z którego korzyści czerpią ich zwolennicy. Sauny stanowią często uosobienie stylu i wyszukanej aranżacji, ponieważ pasują do wielu stylów, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Drewno, z którego najczęściej wykonana jest sauna ogrodowa od zawsze jest ponadczasowym materiałem, który dobrze komponuje się z każdą aranżacją przestrzeni, a dodatkowo stanowi praktyczną ozdobę dla nowoczesnego podwórka.

Moda ze Skandynawii

Fiński trend posiadania przydomowej sauny, celem zażywania prozdrowotnych kąpieli w cieple pary, zyskuje coraz więcej sympatyków na terenie Polski. Obecnie każdy, według upodobań może sobie pozwolić na ten własny luksus, ponieważ sauna ogrodowa dostępna jest we wszystkich konfiguracjach i rozmiarach, dopasowując się do nawet niewielkich przestrzeni.

Rynek branżowy oferuje dwa typy gotowych do zamontowania saun ogrodowych:

– kształt domku, przypominający altankę, wyposażony w salkę grzewczą, oraz małe pomieszczenie do przebierania, może zmieścić od od 4 do 5 osób, lub w wersji powiększonej od 8 do 10 osób.

– kształt beczki jest bardzo oryginalnym wzornictwem, które pasuje do zakamarków ogrodów rustykalnych, lub odznaczających się romantycznym bądź etnicznym charakterem i dodatkami.

Łatwy montaż w ogrodzie

O ile w przypadku sauny, którą chce się zainstalować w domu, wymogi pomieszczenia są dość ścisłe i muszą być spełnione, to w przypadku sauny ogrodowej, można ją umieścić zawsze, przygotowując zaledwie odpowiednie miejsce i podłoże. Najlepiej sprawdza się solidna betonowa wylewka lub kostka brukowa. Istotną sprawą jest także zapewnienie dostępu do prądu elektrycznego, który zasila piec grzewczy oraz zapewnia oświetlenie wewnątrz pomieszczenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw