W tych rejonach Polski usługi wykończeniowe są najbardziej rozchwytywane

Do połowy 2019 roku wybudowano w Polsce praktycznie tyle samo mieszkań, co w samym 2018. To dobrze, że powstaje dużo mieszkań, ponieważ do tej pory był ich spory deficyt. Wciąż w naszym kraju brakuje wielu domów i muszą minąć kolejne lata, by ten negatywny stan odmienić.

Nowe budownictwo szansą dla specjalistów z innych branż

Na nowych budynkach mieszkalnych zyskują nie tylko ich rezydenci, ale także firmy zajmujące się wszelkimi usługami z zakresu projektowania wnętrz, wykończeń pomieszczeń czy bieżących napraw. Duża liczba budynków mieszkalnych napędza rynek i sprawia, że fachowcy znajdują zatrudnienie i pracę. Najwięcej obowiązków specjaliści z branży projektowania i „wykończeniówki” mają bezsprzecznie w Warszawie i okolicznych miastach tworzących aglomerację.

To właśnie w województwie mazowieckim powstaje największa liczba mieszkań. Nie może to dziwić, ponieważ stolica jest najważniejszym punktem biznesowym w naszym kraju i wciąż notuje wzrost liczby mieszkańców. Innym ciekawym kierunkiem jest konurbacja górnośląska. Wykończenia wnętrz na Śląsku są również bardzo potrzebne, ze względu na dużą liczbę miejscowości i potrzebę remontowania starych, czasem poniszczonych domów i kamienic. Jak widzimy nowe budownictwo nie jest jedynym determinantem, który określa potrzebę korzystania z usług dodatkowych w swoich mieszkaniach. Bardzo często ludzie kupują lokale w starych kamienicach, które następnie są remontowane i oddawane do użytku. To coraz popularniejszy sposób na zainwestowanie swoich pieniędzy.

Wykończenia wnętrz na Śląsku, w Gdańsku i Łodzi również cieszą się dużą popularnością

Według oficjalnych statystyk Głównego Urzędu Statystycznego także w innych rejonach naszego kraju mamy do czynienia z dużym wskaźnikiem ruchu budowlanego. Na szczególną uwagę (oprócz Warszawy, która deklasuje pozostałe miasta) zasługują ośrodki miejskie leżące na terytorium województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, śląskiego czy łódzkiego. To oczywiście w głównej mierze dotyczy największych miast tych województw. To tam najczęściej powstają nowe bloki mieszkalne, domy jednorodzinne i inne budynki użytkowe. Reasumując, można stwierdzić, że usługi dotyczące wykończenia wnętrz na Śląsku, w aglomeracji trójmiejskiej, górnośląskiej, warszawskiej czy łódzkiej będą nabierać na intensywności. Coraz większa liczba mieszkań, budowana w największych miejscowościach, powoduje konieczność przenoszenia się w te miejsca wyspecjalizowanych firm oferujących wykończenia wnętrz. Stosunkowo cena tych usług powinna zatem nieco zmniejszyć się tam, gdzie jest największy popyt, a zwiększyć w innych częściach Polski.