Szafa wnękowa – niech Twoje hobby się w niej pomieści!

Kije golfowe we wszystkich kształtach i rozmiarach, sprzęt fotograficzny, drewniane figurki czy klasery ze znaczkami, a może pełen zestaw do nurkowania? Nie wiemy, jaka dokładnie jest Twoja pasja, wiemy za to coś innego – po pewnym czasie każdy hobbysta zaczyna mieć problemy z jej pomieszczeniem w mieszkaniu.

Więcej metrów kwadratowych? Nie, mniej bałaganu!

Twoje hobby pewnie rozwija się od lat, a wraz z nim przybywa rzeczy, których potrzebujesz do jego realizacji. Czas na przeprowadzkę do większego metrażu? Niekoniecznie! Najczęściej wystarczy po prostu lepsze rozwiązanie organizacyjne. Jeżeli zainteresujesz się możliwościami, jakie dają szafy wnękowe, masz szansę na pozytywne zaskoczenie.

Za jednolitą ścianą drzwi przesuwnych w szafach wnękowych możesz umieścić wszystko to, co do tej pory zbierało kurz w kącie, budząc irytację Twojej rodziny. Przedmioty, które kojarzą Ci się z cudownie spędzonymi chwilami, zasługują na idealną oprawę – nie na to, by ktoś co chwila przestawiał je z miejsca na miejsce. Nowoczesna, dopasowana do wystroju wnętrza szafa wnękowa sprawi, że przestanie Ci się wydawać, że Twoje mieszkanie jest za małe.

Szafy wnękowe – rozwiązanie dla pracujących w domu

Czy na co dzień zajmujesz się produkcją biżuterii artystycznej, szyciem lub kreatywnym recyclingiem? Może Twój zawód wiąże się z koniecznością robienia zdjęć w różnym oświetleniu, a sprzęt fotograficzny i kostiumy dla modelek zajmują Ci już wszystkie szuflady? Jak wiedzą wszyscy artyści i rzemieślnicy, praca kreatywna to nie tylko satysfakcja ze skończonego dzieła i zachwyt klientów.

To także coś, do czego klienci nie mają dostępu – nieustanny rozgardiasz na stanowisku pracy, który wydaje się rozprzestrzeniać z dnia na dzień. Dla osób pracujących z domu to prawdziwy problem, na który instalacja szafy we wnęce będzie stanowiła świetne antidotum. Gładkie drzwi przesuwne w szafach wnękowych nie tylko ukryją przed wzrokiem gości wszystkie skrawki materiału czy kartki papieru, ale także sprawią, że wnętrze nabierze minimalistycznej nuty, która pobudza kreatywność.

Jak wybrać szafę wnękową na akcesoria hobbystyczne?

Przy zakupie szafy wnękowej, w której zmieścisz cały warsztat pracy, sprzęt sportowy czy przybory malarskie powinieneś zastanowić się nad dokładnym zakresem Twoich potrzeb. Nie zawsze sprawdzi się w tym przypadku gotowa szafa – czasem lepszym pomysłem będzie zamówienie od producenta projektu dostosowanego do sposobu, w jaki zamierzasz użytkować nowy mebel.

Drzwi przesuwne w szafach wnękowych oraz ich półki na ogół wykonane są z litej płyty lub drewna, ale nie znaczy to, że nie będziesz mógł wprowadzić interesujących Cię modyfikacji. Jeśli zdecydujesz się na półprzezroczyste drzwi, bez zaglądania do wnętrza znajdziesz przedmioty, po które chcesz akurat sięgnąć. Część półek można będzie zastąpić natomiast wysuwanymi koszykami różnej głębokości, co zwiększy dostępność Twoich akcesoriów. Już nigdy nie powiesz: „Gdzie to się znowu podziało!”