Wylewka betonowa bez kłopotów

Remont jakiegokolwiek pomieszczenie w starszym budynku o betonowej posadzce lub stropie oznacza jedno – konieczność wykonania nowej wylewki. Konieczność tym bardziej fundamentalną, im mocniej posadzka ma problem z równością i odpowiednim poziomem. Dawniej wykorzystywane narzędzie i technologie nie dawały bowiem zbyt wielu możliwości wykonania równo wypoziomowanej posadzki, toteż większość prac wykonywanych było 'na oko’. Przy remoncie nie można jednakże pozostawić takiego stan rzeczy, aby trwał w dalszym ciągu.

Technologia naszych czasów – samopoziomująca wylewka

Na całe szczęście technologia we wszelkich dziedzinach życia, w tym także w zakresie budownictwa, idzie do przodu. To co dawniej było praktycznie nieosiągalne, dziś jest bardzo proste. Widać to szczególnie dobitnie na przykładzie poziomowania posadzki. Aby osiągnąć zadowalający efekt, diametralnie odbiegający od stan zastanego, wystarczy bowiem sięgnąć po odpowiednie produkty.

Jednym z nich jest wylewka samopoziomująca Atlas. Ten polski producent przygotował produkt, który nawet mało wprawnym osobom pozwala na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów pracy, w postaci idealnie wyrównanej posadzki. Wszystko dzięki właściwościom, jakie posiada wylewka samopoziomująca atlas, wynikającym już z samej nazwy.

Cienka warstwa również jest możliwa

Zaprawa samopoziomująca sprzedawana jest w workach, podobnych chociażby do kleju do płytek, czy też cementu. Co szczególnie istotne jest ona gotowa do użycia, w związku z czym po stronie wykonawcy pozostaje jedynie konieczność przygotowania podłoża do wykonania wylewki, a następnie jej rozmieszanie w odpowiednich proporcjach z wodą, wskazanych przez producenta na opakowaniu. Zaprawa samopoziomująca jest więc niezwykle wygodna w użyciu.

Warto zauważyć, że wykonanie prac poziomujących posadzkę jest możliwe również tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na wylewkę. Do tego celu przeznaczona jest wylewka samopoziomująca cienkowarstwowa. Zgodnie ze swoją nazwą odpowiednią trwałość materiał ten uzyskuje nawet przy wykonaniu niewielkiej, np. centymetrowej grubości warstwie. Wylewka samopoziomująca cienkowarstwowa znajdzie więc zastosowanie wszędzie tam, gdzie tradycyjna wylewka nie ma szans się zmieścić.

Przygotowując podłoże wykonawca powinien oczyścić je z pyłów i innych zanieczyszczeń, a następnie zaimpregnować odpowiednim preparatem, aby zmniejszyć w ten sposób chłonność podłoża, które jest zjawiskiem niepożądanym, doprowadza bowiem do zbyt szybkiego wysychania wylewki.