Domy opieki Warszawa i okolice – który wybrać?

Dom opieki dla chorych na Alzheimera powinien spełniać wiele wymogów, by krewni chorego mieli takie przeświadczenie, że jest to najlepsze miejsce, w jakim może się on znaleźć. Wybór określonego ośrodka nie jest łatwy, dlatego też warto sprawdzić, na jakie szczegóły zwracać uwagę.

Dom opieki dla chorych na Alzheimera – który najlepszy?

Dom opieki dla chorych na Alzheimera może być domem prywatnym, jak i państwowym. Ponadto możemy zdecydować o tym, czy chcemy w nim umieścić chorego na stałe, czy też wybrać pobyt w domu opieki jedynie w ciągu dnia. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, można też wziąć pod uwagę turnusy rehabilitacyjne albo zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze, które działają przez całą dobę.

Domy opieki Warszawa i okolice, którymi będziemy się interesować, powinny spełniać unijne normy, a także podlegać kontrolom. Nie bez znaczenia jest też to, czy personel jest wykwalifikowany, a także to, w jaki sposób traktuje chorego i jego krewnych. Przed wyborem określonego domu opieki warto również zadać sobie pytanie, czy czujemy się dobrze poinformowani, a także czy personel podchodzi do nas i chorego w sposób indywidualny. Dobre domy opieki pozwalają też ingerować rodzinom w plan opieki, w tym w wystrój pokoju osoby chorej.

Ważne będzie również to, w jaki sposób odbywa się leczenie Alzheimera, a także możliwość odwiedzania chorego w godzinach, które najlepiej odpowiadają tak choremu, jak i jego rodzinie. Warto też zwrócić uwagę na to, czy leczenie Alzheimera daje pozytywne efekty, a także czy przebywający w ośrodku chorzy są zadbani i w jakim są nastroju. Mając na uwadze ten aspekt, powinniśmy też zorientować się, ilu opiekunów przypada na chorych znajdujących się w domu opieki, by mieć pewność, że ośrodek oferuje dobrą jakość opieki.

Dom opieki od środka

Domy opieki warszawa i okolice powinny oferować przestronne i dobrze wyposażone pokoje osobom chorym. Ważne jest również odpowiednio rozmieszczone oświetlenie, dobór kolorów w pokoju. W najlepszych domach opieki można zauważyć, że kolory są łączone na zasadzie kontrastów, dzięki czemu osoba chora lepiej funkcjonuje. Ponadto podłogi nie powinny stwarzać dodatkowego zagrożenia dla zdrowia, zatem najlepsze są te antypoślizgowe. Oprócz takich podstawowych kryteriów, warto również zwrócić uwagę na klimatyzację, a także na to, czy działa i czy jest czysta.