Żywica poliuretanowa na podłogę

Podłoga to jeden z wielu elementów inwestycji budowalnych wymagających odpowiedniego wykończenia. Można się pokusić o stwierdzenie, że jeden z ważniejszych, ponieważ to właśnie podłoga, czy też podłoże, należą do najintensywniej używanych. Bardzo dobrym materiałem na posadzkę jest żywica, szczególnie poliuretanowa.

Co wybrać na posadzkę?

Jeśli mowa o budynkach i pomieszczeniach typu gospodarczego, w tym obiektów użyteczności publicznej, wybór materiału na wykończenie podłogi nabiera szczególnie istotnego znaczenia.

Magazyn, hala, garaż, tarasy i różnego rodzaju zaplecza gospodarcze to miejsca, gdzie posadzka musi być dobrze dobrana. To oczywiście ze względu na ich intensywne używanie. Do ww. miejsc świetnym wyborem będzie wybór posadzki z żywicy poliuretanowej.

Żywica poliuretanowa na podłogę

Posadzki żywiczne to rozwiązanie obecne na rynku już od dłuższego czasu. Można wybrać spośród m.in. epoksydowej i poliuretanowej. Szczególnie warta uwagi jest ta druga.

Żywica poliuretanowa znalazła zastosowanie jako materiał wykończeniowy na podłogi z co najmniej kilku powodów. Jest też dość uniwersalna, jeśli chodzi o zastosowanie. Przy tym podłogi z żywicy poliuretanowej są nie tylko praktyczne, ale też wyglądają ładnie, co nie jest bez znaczenia w wielu miejscach, w których mogą być kładzione.

Zalety żywicy poliuretanowej

Poliuretan to tworzywo sztuczne o szerokim zastosowaniu. Znajduje się, gdziekolwiek nie spojrzeć. Oczywiście, w różnej formie. Dzięki dodatkom innych tworzyw znalazł też zastosowanie w produkcji żywicy poliuretanowej, a ta znalazła zastosowanie m.in. w wykończeniu podłóg.

To, czym wyróżnia się żywica poliuretanowa i podłogi z niej wykonane, to przede wszystkim trwałość. Posadzka poliuretanowa jest jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale też i na czynniki chemiczne. Tu trzeba też nadmienić o odporności na warunki atmosferyczne. To sprawia, że posadzki z żywicy poliuretanowej można stosować nie tylko wewnątrz, ale też i na zewnątrz. Jest przy tym łatwa w utrzymaniu w czystości, co jest ważne w miejscach, gdzie należy zachować dużą czystość, na przykład wymaganą przez służby sanitarne.