Czym jest pedalboard i gdzie go kupić?

Obserwując gitarzystę podczas gry, da się zauważyć, że oprócz strun, operuje on również przyrządami na podłodze przy pomocy nóg. Używa w tym momencie efektów gitarowych, które umieszczone są w specjalnej skrzyni podłogowej. Jest to tzw. pedalboard, czyli skrzynia zapewniająca stabilność i pewność używanych efektów.

Czym jest dokładnie pedalboard?

Jak już było wspomniane wcześniej, pedalboard to specjalna skrzynia, do której umieszcza się wszystkie używane przez gitarzystę efekty gitarowe, kostki do grania, a także złączki.Podstawowym zadaniem tego elementu jest ochrona używanego sprzętu i zabezpieczenie go przed jakimkolwiek uszkodzeniem. Zarówno podczas transportu, jak i podczas samego używania podczas grania. Z tego powodu pedalboard dzieli się na dwa elementy. Jest to sama skrzynia o odpowiednio mocnej konstrukcji, ale też specjalna płyta mocowana w skrzyni, do której umieszcza się posiadane efekty gitarowe.

Pedalboard cena

Z powodu bardzo mocnego wykonania i konieczności zastosowania określonej jakości materiałów, pedalboard musi cechować się odpowiednio wysoką kwotą zakupu. Kupując pedalboard cena ma zatem ogromne znaczenie w jakości wykonania. Z tego też powodu nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na dobrej jakości model, przez co ryzykuje uszkodzeniem równie przecież kosztownych efektów i kostek. A może jest inne wyjście niż wydawać pieniądze w pedalboard sklep, aby stać się posiadaczem dobrej jakości skrzyni na efekty?

Jak zrobić pedalboard?

A może, zamiast odwiedzać pedalboard sklep, warto go zrobić samodzielnie? Wbrew pozorom wykonanie samodzielnie takiej skrzyni nie jest specjalnie trudne. Wystarczy tylko użyć czegokolwiek, co charakteryzuje się odpowiednią dużą sztywnością i posiada zamknięcie na zawiasach. Można taką skrzynię wykonać samodzielnie, lecz równie dobrze w tym celu zastosować można starą walizkę, skrzynkę, czy też zwykłą aktówkę. Kluczem jest to, aby wykorzystywany pojemnik był na tyle szeroki i pojemny, aby zmieściło się nim wszystko to, co będzie przez nas używane podczas grania na gitarze.Posiadając już własny pedalboard, bardzo ważne jest także to, aby posiadane efekty ustawić i podłączyć w określonej kolejności. Jest to bardzo ważne, aby używane efekty nie zakłócały swojej pracy i brzmienia, ponieważ w takim wypadku można osiągnąć efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego, co spowoduje zupełne utracenie określonego i pożądanego brzmienia.