Do zakochania jeden krok

Ile razy w życiu baliśmy się postawić ten pierwszy krok ku czemuś nowemu, nieznanemu, trochę przerażającemu, a potem okazało się, że była to najlepsza decyzja naszego życia? Tak właśnie bywa na przykład z zakochaniem; nowa miłość to zawsze dreszczyk emocji i niepewności, czy uczucie będzie warte podjęcia ryzyka. Jeden krok (czasami niesamowicie trudny do postawienia) wystarczy również, by wyskoczyć z samolotu i polecieć prosto w chmury oraz odkryć w sobie pasję do sportu zwanego skokami spadochronowymi.

Na dobry początek – skoki w tandemie

Skoki w tandemie, czyli skoki we dwójkę to najbezpieczniejszy i najpopularniejszy sposób na rozpoczęcie przygody ze spadochronem. Aby skoczyć w tandemie nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności, ani długo się przygotowywać. Wystarczy znaleźć odpowiednią szkołę i zapisać się na skok. Przed nim odbędzie się krótki kurs teoretyczny. Skoki w tandemie odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów. Swobodne spadanie, które jest prawdopodobnie tą fajniejszą częścią skoku zapewniającą ogromną dawkę adrenaliny, trwa około 50 sekund. Prędkość spadania osiąga nawet 200 km na godzinę. Tak naprawdę osoba skacząca z instruktorem podczas samego skoku praktycznie nie odczuwa, że ma kogoś za swoimi plecami. Swój pierwszy raz warto nagrać – to niesamowita pamiątka!

Prezent na pierwszy raz

Skoki ze spadochronem są coraz popularniejszą formą prezentu. Często grupa znajomych lub rodzina składają się na taki prezent. Jest to naprawdę wyjątkowa sprawa. Ten pierwszy krok do podjęcia decyzji o skoczeniu jest trudny do postawienia, a otrzymanie takiego prezentu popycha do spełnienia swojego małego marzenia i przezwyciężenia lęków. Dodatkowo można wybrać opcję z filmowaniem i fotografowaniem, co jest później niezwykłą pamiątką. Skoki ze spadochronem to doskonały prezent na 18 urodziny. Wkroczenie w dorosłość to wtedy krok prosto z chmur ku wolności.

Jak należy się przygotować?

Tak naprawdę do skoku w tandemie nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Gdy wybrana jest już szkoła oraz instruktor wystarczy stawić się w wyznaczonym terminie na wskazanym lotnisku. Wystarczy wygodnie się ubrać – specjalny kombinezon i gogle będą czekać na miejscu. Koniecznie trzeba natomiast zabrać dobry humor i odrobinę odwagi, a skok będzie niezapomnianym przeżyciem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.