Jakie są rodzaje wyciskarek do owoców?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele wyciskarek do owoców, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z zaletami i wadami poszczególnych urządzeń, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać idealny sprzęt.

Ręczne czy elektroniczne?

Jeżeli chodzi o wyciskarki elektryczne, to producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej modele jedno i dwuślimakowe. Warto wspomnieć także i o tym, że zupełnie inną kategorię tworzą wyciskarki do cytrusów, które charakteryzują się nieco inną konstrukcją i mechanizmem działania.

Wyciskarki do soków jednoślimakowe czy dwuślimakowe?

Wyciskarki jednoślimakowe mogą występować w dwóch różnych modelach. Pierwsze z nich to urządzenia z ostrzami, a drugie to urządzenia bez ostrzy. Nowoczesna wyciskarka do owoców wyposażona w ostrze pracuje zdecydowanie szybciej. Niestety największą wadą ostrzy jest to, że traci się sporą część drogocennych składników odżywczych. Modele bez ostrzy wolniej wyciskają sok, ale dzięki temu jest on pełnowartościowy.

Wyciskarki dwuślimakowe jak sam nazwa wskazuje posiadają dwa różne wałki. W chwili obecnej to właśnie te urządzenia uważane są za najlepsze na rynku i najbardziej efektywne. Sok jest pełnowartościowy, dzięki czemu zachowuje swoje niesamowite wartości odżywcze, enzymy i drogocenne witaminy. Jedyną wadą sprzętu jest tak naprawdę czasochłonność przygotowania soków.

Wyciskarki ustawione w poziomie

Wyciskarki elektryczne mogą mieć ślimak ustawiony w pionie albo poziomie. Godne polecenia są przede wszystkim urządzenia ustawione w poziomie, które wyróżniają się większą efektywnością wyciskania owoców.

Dla wielu osób sporą zaletą tych urządzeń będzie również to, że zdecydowanie łatwiej utrzymać je w idealnej czystości. Do wielu wyciskarek poziomych można dołączyć dodatkowe adaptery. Godne uwagi są na przykład adaptery do przygotowywania pysznych lodów.

Wyciskarki do owoców dostępne są w ofercie sklepu Gastrosilesia.pl.