Witryny cukierniczo – chłodnicze

Witryny cukierniczo-chłodnicze to najczęściej występujące meble w lokalach tj. cukiernie, kawiarnie, sklepy, piekarnie, które oferują produkty słodkie. Witryny są bardzo różne, czasami stawiane w lokalu jako oddzielny mebel, a czasami połączone w jeden z szafkami i ladami. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdza się w mniejszych cukierniach.

Witryny cukiernicze są idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie chcemy odpowiednio wyeksponować i zabezpieczyć jednocześnie produkty słodkie. Dzięki temu, że witryny są wyposażone bardzo często w chłodziarki, uzyskiwana w nich temperatura pomaga zachować na dłużej świeżość sprzedawanych produktów. Tak więc to, co nie zostanie sprzedane jednego dnia w cukierniach, sklepach czy kawiarniach, równie dobre będzie jeszcze kolejnego. Nie mówiąc już o tym, że w dni cieplejsze, nawet kilka godzin, to zabójstwo bez dodatkowego chłodzenia dla:
– lukru,
– czekolady,
– polewy,
– bitej śmietany,
– serników na zimno,
– galaretki,
– masy maślanej.

Witryny cukiernicze a lody

Witryny chłodnicze, a raczej większe kopuły szklane, w których odnajdziemy wiele rodzajów lodów, to bardzo dobry pomysł dla cukierni oferujących w porze letniej mrożone smakołyki. Dzięki temu, że meble są przeszklone i posiadają wbudowane zamrażarki lody mają przez cały czas taką samą konsystencję, są świeże i smaczne. Tak samo, jeśli chodzi o witryny tj. witryna cukiernicza na ciastka i ciasta, jaka może być połączona z ladą lub stać oddzielnie obok niej.

Meble a witryna cukiernicza

W każdej piekarni, cukierni lub w sklepie mamy meble, lodówki i zamrażarki, które umożliwiają ułożenie i eksponowanie sprzedawanych produktów. Tak też jest w przypadku słodkich wypieków i mrożonych lodów, że potrzebują odpowiedniej prezentacji i miejsca, w którym mogłyby zachęcać do kupna. Witryna cukiernicza w przypadku piekarni, cukierni, kawiarni jest najlepszym pomysłem z wielu względów.

Dlaczego witryna cukiernicza jest tak ważna?

Taka ekspozycja w formie witryny cukierniczej zachęca bardziej kupujących niż w przypadku położenia ich na tradycyjne półki sklepowe. Tym bardziej, że witryny cukiernicze posiadają bardzo często podświetlenie, dzięki któremu ciasta i ciasteczka prezentują się jeszcze smaczniej.

Witryna cukiernicza znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.