Krówki – ulubione cukierki dużych i małych

Nie ma chyba zbyt wielu osób, które nie lubiłyby słodyczy. Zarówno dzieci, jak i dorośli, chętnie zajadają się zwłaszcza krówkami. Te znane od dawna cukierki są smaczne, łatwo dostępne i niedrogie. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Krówka cukierek – charakterystyka

Krówki, zwane również ciągutkami, to jedne z najbardziej znanych w naszym kraju słodyczy. Cukierki te produkuje się na bazie mleka połączonego w procesie gotowania i mieszania z masłem i cukrem. W efekcie powstaje gęsta masa, którą po ostygnięciu kroi się na prostokątne kawałki i owija w papier. Istnieją dwa główne rodzaje konsystencji krówek – cukierki mogą mieć nadzienie twardsze i kruche lub miękkie i ciągnące się. Poza tym wyróżnia się kilka smaków tych słodyczy. Sprzedawane są m.in. wersje mleczne, waniliowe, kakaowe, kawowe, czekoladowe, kokosowe, cynamonowe, a nawet miętowe lub zawierające słony karmel. Warto dodać, że krówka cukierek zawiera nie tylko węglowodany i tłuszcz, ale również białko, magnez, fosfor, wapń, potas i sód.

Dlaczego warto kupić krówki?

Krówki są wśród naszych rodaków tak popularnym i lubianym rodzajem słodyczy, że stały się uniwersalne i stanowią tzw. pewniak podczas rozmaitych uroczystości, spotkań, imprez, warsztatów. Serwując taką przekąskę, ma się gwarancję, że większość gości będzie zadowolona. Równie dobrze łakocie te sprawdzają się jako drobny prezent dla uczestników jakiegoś przyjęcia. Ponadto wiele przedsiębiorstw wręcza swoim klientom lub współpracownikom krówki w specjalnych papierkach z oznaczeniem marki. Na pewno każda poczęstowana lub obdarowana osoba chętnie sięgnie po tego typu cukierki.

Cukierki krówki cena i zakup

Niezwykła i niesłabnąca z biegiem lat popularność krówek sprawiła, że producenci słodyczy chętnie oferują je swoim odbiorcom. Również sklepy spożywcze zazwyczaj są zaopatrzone w tego rodzaju przysmak. Nie ma zatem problemu z jego zakupem, jednak jeśli komuś zależy na dodatkowych walorach, jak np. oryginalny smak lub spersonalizowane opakowanie, wówczas produkt należy zamówić online. W przypadku słodyczy, jakim są cukierki krówki cena nie jest wygórowana. Za cały kilogram słodyczy zapłacimy od kilkunastu do ok. 40 zł. Koszt zależy od ilości i wersji zamawianego produktu.