Mity o piwie bezalkoholowym

Każda nowość powoduje, że na jej temat od razu zaczyna krążyć wiele zupełnie często absurdalnych informacji. Nie inaczej jest także z piwem bezalkoholowym. W poniższym artykule obalone zostaną najczęstsze i najbardziej szkodliwe mity na temat piwa bezalkoholowego.

1) Piwo bezalkoholowe to w ogóle nie piwo

No własnie – przede wszystkim mówi się, że takie piwo bez zawartości alkoholu to w ogóle nie jest piwo, że smakuje jak napój piwny i w ogóle z piwem to ono nie ma nic wspólnego. Ta informacja niestety sprawia, że wiele osób nie sięga w ogóle po piwa bezalkoholowe

Jest to zupełna nieprawda. Trzeba stanowczo podkreślić, że zwyczajne piwo z alkoholem, jak i to bez alkoholu są produkowane dokładnie tak samo, tylko w przypadku tego drugiego proces fermentacji jest przerywany wcześniej tak, aby nie doszło do produkcji alkoholu. Wobec tego piwo bez alkoholu jak najbardziej smakuje prawdziwym piwem.

2) Piwo bezalkoholowe nie jest zdrowe

Każdy z nas zapewne przyzwyczajony jest już do myśli, że piwo zawierające alkohol nie jest najzdrowsze. Raz, że jak każdy napój alkoholowy uzależnia. A dwa, że niestety ma sporo kalorii.

Jak to jest zaś z piwem bezalkoholowym? Otóż warto zauważyć, że tu nie ma tego składnika, który właśnie szkodzi – alkoholu. Pozbawione go piwo staje się nagle całkiem zdrowym napojem. Do tego stopnia nawet, że niektóre piwa sprzedawane są jako napoje izotoniczne i polecane po treningu. Piwo bowiem zawiera wiele minerałów oraz witamin. Co więcej – jest ono o połowę mniej kaloryczne i doskonale przyspiesza metabolizm.

3) Piwo bezalkoholowe trudno jest znaleźć

Zupełnie nie. Dzisiaj piwa bezalkoholowe dostępne są w praktycznie każdym sklepie, a co więcej, mogą się poszczycić wcale nie taką małą ofertą. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że część piw ma rzeczywiście 0,0%, część zaś 0,5%.

Dalej znajdziemy różne ciekawe, lżejsze połączenia piwa z lemoniadą, o smaku owocowym itp. Jednak nie tylko. Dzisiaj także coraz większą popularnością cieszą się naprawdę wysokiego gatunku piwa bez alkoholu ciemne, jasne, pszeniczne, IPA itp. Znakomicie nadają się one dla smakoszy i koneserów piwa.

Jak zatem widać, piwa bezalkoholowe mają całkiem sporo zalet – warto je wypróbować!