Miseczki, kubeczki, wafelki czy pucharki? W czym podawać lody?
Choć lody, jako desery, są znane od stuleci, ich sposób podawania zmieniał się na przestrzeni wieku. Początkowo ich skład to była tylko woda, soki owocowe i cukier. Dopiero potem zaczęto produkować je ze śmietanki i mleka i podawać z różnymi dodatkami takimi jak czekolada, galaretka, bita śmietana, polewy o wielu smakach, czy nawet alkohol.Dziś ciężko nie wyobrazić sobie upalnego lata bez nich, a uwielbiają je nie tylko dzieci. Dostępne są wszędzie.

Kubeczki na lody doskonałą reklamą firmy

Kubeczki na lody dostępne na rynku mają różne kolory, kształty, wykończenia. Mogą zastępować słupy reklamowe firm czy lodziarni, przyciągać klientów na spotkaniach branżowych.Najpopularniejsze są szczelnie zamykane, z plastikową pokrywką i długa rurką. Są doskonałą alternatywą dla wafli, rożków, które nasiąkają lodami i przeciekają. Ciężko wtedy zachować higienę i czystość.Kubeczki do lodów są doskonałym pomysłem jeżeli chce się serwować granitę, czyli płynny deser lodowy.

Kubeczki do lodów są ekologiczne, można je wymyć i wykorzystać wielokrotnie.

Praktyczne miseczki na lody

Miseczki wykonuje się ze szkła, z papieru czy z plastiku. Maja różną pojemność i kształty. Szklane, choć doskonale prezentują się na stole i wkomponują się w każda aranżację, są niebezpieczne ponieważ mogą się zbić i pokaleczyć.Plastikowe miseczki na lody to świetne rozwiązanie na przyjęcie dla dzieci. Kolorowe, w różne motywy, są wygodne do utrzymania w rękach i utrzymują długo lody w zimnie, w ich pierwotnej postaci. Nie ma obawy że się zbiją i pokaleczą ręce .

Miseczki z wafelków, praktyczne i ekologiczne, doskonale smakują po zjedzeniu lodów.

Miseczki papierowe czy plastikowe mogą mieć również inne przeznaczenie. Można w nich serwować owoce, sałatki czy wiele innych rzeczy. Są bardzo przydatne w domowej produkcji lodów.

Gdzie kupić pojemniki do serwowania lodów?

Kubeczki do lodów czy miseczki na lody można kupić w specjalistycznych sklepach z opakowaniami, stacjonarnych lub przez internet. Dostępne są modele w różnych wielkościach i kolorach, każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszystkie są przebadane pod kątem higieny i bezpieczeństwa i mają atesty.