Opakowania jednorazowe dla gastronomii

Opakowania jednorazowe to nie tylko łatwy sposób na zapakowanie jedzenia na wynos, ale przede wszystkim także wizytówka firmy, która serwuje posiłki. Muszą więc charakteryzować kilkoma ważnymi cechami, które czynią z nich funkcjonalne i praktyczne pojemniki do serwowania różnorodnych potraw.

Opakowanie jednorazowe na posiłki

Pod tym pojęciem kryje się bardzo duża liczba różnorodnych pojemników i akcesoriów, które służą przede wszystkim rożnego rodzaju punktom gastronomicznym takim jak bary, restauracje, cateringi. Hurtownia opakowań dodatkowo wyposaży także między innymi piekarnie, cukiernie i na przykład kawiarnie, gdzie serwuje się kawę i herbatę na wynos. W asortymencie znajdują się różne typy i rodzaje naczyń jednorazowych, a także torby jednorazowe i pudełka, w które z powodzeniem można pakować ciasta czy kanapki. Nie można również pominąć przy tym ich właściwości. Solidne i wytrzymałe opakowania jednorazowe to priorytet dla każdego punktu gastronomicznego, każdy klient chce przecież otrzymać posiłek w wygodnym i wytrzymałym opakowaniu, które dobrze zabezpieczy ciepłe danie niezależnie od jego konsystencji.

Naczynia jednorazowe odpowiednie dla każdego posiłku

Tego rodzaju opakowania służą do serwowania różnorodnych potraw. Może więc to być drugie danie, surówki, zupa, kanapki, pizza, a także kawa czy lody. Pudełka z powodzeniem sprawdzą się jako praktyczne i stylowe opakowanie dla ciasta i innych wypieków cukierniczych. Poza tym hurtownia opakowań dysponuje szerokim wyborem dodatkowych akcesoriów jak jednorazowe sztućce, słomki, mieszadełka, a nawet podstawki na kawę zamawianą na wynos. Są praktyczne, ładne i bardzo dobrze zabezpieczają zakupione napoje i posiłki.

Z czego wykonane są jednorazowe opakowania?

Rosnąca coraz bardziej świadomość ekologiczna sprawia, że również od producentów opakowań jednorazowych wymaga się ekologicznych rozwiązań. W zależności więc od preferencji w hurtowniach opakowań można zaopatrzyć się w naczynia jednorazowe i inne akcesoria, które wykonane zostały z różnorodnych materiałów. Może więc być to papier, drewno, styropian oraz tworzywa sztuczne. Dużą wagę przykłada się do tego, w jakim stopniu materiał jest biodegradowalny i jak szybko ulega rozkładowi.