Tradycyjny deser sycylijski

Nie ma chyba przyjęcia, na którym nie serwowano by ciekawych przysmaków, podwieczorków obiadów. Jedzenie to nieodłączna część każdego większego spotkania. Warto więc zadbać o to, aby było ono wyposażone w jak najlepsze do tego naczynia.

Tradycyjny deser sycylijski

Jednym z deserów, które spotykamy na takich przyjęciach najczęściej jest granita. To tradycyjny deser prosto z Sycylii, przyrządzany na bazie kawy bądź owoców (najczęściej cytryny bądź pomarańczy). Wiele osób myli go z sorbetem, ale różni się on dużą kulą lodu. Produkt ten przyrządza się najczęściej za pomocą specjalnego narzędzia, zwanego granitorem. Uzyskuje się go poprzez zmieszanie gotowego syropu wraz z wodą, a następnie poprzez schłodzenie w granitorze.

Jeśli wiemy już, jak przygotować ten pyszny deser mrożony prosto z Sycylii, czas wyposażyć się w kubki do granity. Dzięki takim przyrządom o wiele łatwiej przyjdzie nam częstowanie gości naszym deserem. W ofertach sklepów możemy także znaleźć kielichy do granity. Mimo wszystko to właśnie kubeczki do lodów wykorzystywane są do takich deserów najczęściej. Nic jednak dziwnego, bowiem takie przyrządy są najwygodniejsze i umożliwiają podanie deseru w bardzo komfortowy sposób.

Mrożone desery podstawą każdego przyjęcia

W dzisiejszych czasach każde przyjęcie, a raczej każdy gospodarz musi mieć do zaoferowania gościom deser. Ostatnio to właśnie granita jest wybierana najczęściej, nie tylko w restauracjach, lecz i domach. Warto więc wyposażyć się w podstawowe naczynia do takich deserów, jak np. kubeczki do lodów, jeśli zdecydowaliśmy się właśnie na deser w takiej postaci. Jeśli z kolei zdecydowaliśmy się na granitę, musimy kupić kubki do granity. Równie popularnym zamiennikiem są kielichy do granity. Każde z tych przyrządów bez problemu znajdziemy w większych, jak i mniejszych sklepach. Deser to podstawa każdego przyjęcia. Warto więc zadbać o to, aby był on smaczny, pomysłowy i dobrze podany.

W sklepach możemy spotkać się z różnymi wariantami kubków do granity. Dostępne są różne wzory, kolory, a nawet ciekawe rysunki naniesione na kubki, które mogą być idealne dla dzieci. Kielich do granity również ma ciekawe warianty, ale tu warto postawić na tradycyjny model. Kubeczków do lodów jest równie wiele, co tych do granity – tu również mamy do wyboru wiele różnych wzorów i kolorów. Jedno jest pewne – niezależnie w czym podamy nasz deser – czy to w kubku, czy kielichu, granita na pewno zasmakuje wszystkim gościom i stanie się nieodłącznym elementem organizowanych przyjęć.