Transport warzyw i owoców

Transport świeżych owoców i warzyw jest szczególnie trudnym wyzwaniem. Świeży produkt wciąż podlega procesom metabolicznym i fizjologicznym, w związku z czym cały przebieg dostarczenia transportu do finalnego odbiorcy podlega ścisłym rygorom czasowym. Łatwo jest wyobrazić sobie odczucia finalnego klienta, który w ulubionym supermarkecie natrafi na obite jabłka, pleśń na burakach czy nieświeże awokado. Jest to szczególnie istotne współcześnie, gdy konkurencja na rynku jest bardzo silna, a o wyborach konsumentów często decydują drobne detale. Istnieje wiele rozwiązań wspierających przedsiębiorców i ułatwiających osiągnięcie zamierzonego celu w sposób zrównoważony ekonomicznie. W tym artykule zostanie poruszony temat zastosowania odpowiednich kontenerów w procesie logistycznym.

Warunki transportu warzyw i owoców

Owoce i warzywa transportuje się drogą morską, powietrzną i lądową. Transport lotniczy zapewnia szybki czas dostawy, lecz generuje największe koszty. Oczywistym rozwiązaniem tego problemu jest stworzenie optymalnych warunków przechowywania żywności w celu jak najdłuższego utrzymania świeżości. Cel ten osiąga się poprzez odpowiednią regulację wilgotności powietrza, składu atmosfery oraz temperatury.

Skrzynie na warzywa

Mając na uwadze powyżej przedstawione fakty, nieuniknioną staje się konkluzja, iż krytyczne są odpowiednie skrzynie na warzywa. Skrzynki na warzywa powinny spełniać wiele istotnych kryteriów:
– odpowiednia wytrzymałość mechaniczna. Transport lądowy generuje naprężenia w przewożonych pojemnikach w wyniku drgań oraz zmian temperatury (naprężenia cieplne).
– odpowiednia przewiewność (zapewnienie atmosfery dla przewożonego produktu).
– odpowiednia ochrona żywności przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Skrzyniopalety na warzywa

Firma Shoeller Allibert wytwarza szeroką gamę produktów spełniających wyśrubowane wymogi przemysłu spożywczego. Skrzyniopalety na warzywa dostępne w ofercie tej firmy są wytworzone z HDPE, czyli polietylenu o wysokiej gęstości. Jest to materiał o dużej wytrzymałości i elastyczności, jednocześnie zapewniający bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością. Dodatkowym atutem jest stosunkowo niska masa skrzynek na warzywa tego typu, co bezpośrednio przenosi się na obniżenie kosztów transportu w związku z mniejszą ilością paliwa niezbędną do przetransportowania ładunku.

Skrzynki na warzywa marki Shoeller Allibert

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma Shoeller Allibert oferuje ponad 40 produktów służących do przewozu warzyw i owoców. Poszczególne grupy produktów różnią się wymiarami, typem ścian bocznych oraz pokryw górnych. Istnieje możliwość zakupu skrzynek na warzywa wyposażonych w kółka. Bogata oferta z pewnością daje możliwość zaspokojenia specyficznych wymagań każdego klienta.