Wagi etykietujące – najważniejsze mity

XXI wiek zdecydowanie to jest czas, w którym można się spotkać z naprawdę bardzo wieloma różnymi mitami dotyczącymi naprawdę przeróżnych spraw. W poniższym artykule obalone zostaną mity dotyczące wag etykietujących.

Wagi etykietujące nie stanowią żadnego udogodnienia

No właśnie – pojawiają się takie różne zdania, że po co kupować takie wagi, przecież to dodatkowa maszyna w zakładzie czy w sklepie, kompletnie w niczym nam nie pomoże itp. Oczywiście jak najbardziej jednak jest to nieprawda.

Warto bowiem wspomnieć trochę o tym, jak działają takie wagi drukujące etykiety. Cóż – no właśnie tak. Nie tylko ważą dany przedmiot, lecz również od razu nadają mu bardzo konkretną etykietę i drukują ją. Na takiej etykiecie zawarte będą informacje odnośnie wagi danego produktu, przeliczenie jej na cenę itp.

Generalnie zatem taka waga naprawdę usprawnia pracę. Zresztą – często są one stosowane w sklepach mięsnych, gdzie naprawdę bywają wielkie kolejki. Czy wyobrażamy sobie, jakie by były te kolejki, gdyby nagle sprzedawca każdą wagę musiał wbijać jeszcze w osobne urządzenie drukujące etykiety?

Żaden zwykły sklepik nie będzie potrzebował wagi etykietującej

To kolejny mit. Tu bowiem nie chodzi o to, jak duży jest dany zakład czy sklep, ale przede wszystkim patrzeć powinniśmy na asortyment oraz ilość klientów. Jeśli mamy głównie produkty na wagę i wiele klientów to nawet jako mały sklepik warto zainwestować w taką wagę etykietującą.

Zresztą dopiero rozwijając się i mając jeszcze stosunkowo mało klientów, też warto pomyśleć nad taką wagą. W końcu ona też niejako jest wyznacznikiem profesjonalizmu danej firmy.

Waga etykietująca każda jest taka sama

To już jest zupełna nieprawda. Przede wszystkim – wagi etykietujące to urządzenia jak każde inne. W związku z tym poszczególne modele różnią się między sobą wagą, jaką mogą zważyć, ilością programów, jakością druku itp..

Co więcej – firmy produkujące takie etykietujące wagi. też są różne. Jedne z nich naprawdę produkują wysokiej jakości urządzenia, odporne na wilgoć (co ma znaczenie w przypadku sklepu mięsnego), z dobrą gwarancją i obietnicą serwisowania. Inne firmy zaś nie dbają już tak bardzo o jakość – w nie lepiej jest nie inwestować,

Wagi etykietujące znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl