Czym należy się sugerować przy wyborze zasilacza do efektów gitarowych?

Warto zdawać sobie sprawę, że zasilacz do efektów gitarowych umożliwia zdecydowanie lepsze brzmienie poszczególnych efektów gitarowych. Nie wszyscy jednak wiedzą jaki zasilacz wybrać, a także czym się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Czy warto zdecydować się na uniwersalny zasilacz do efektów gitarowych?

Jest to dobre rozwiązanie jednak tylko i wyłącznie na początku. Zakup uniwersalnego zasilacza do efektów rekomendowany jest osobom, które dopiero testują swoje pierwsze efekty gitarowe. W późniejszym etapie zalecane jest inwestowanie w zasilacze do efektów gitarowych, które są dedykowane pod konkretny efekt.

Rodzaj prądu

Warto wiedzieć, że zdecydowana większość efektów gitarowych będzie wymagała prądu stałego. Należy jednak zaznaczyć, że część efektów, które będą miały wbudowane specjalne urządzenie nie ulegnie awarii w przypadku użycia złego prądu, jednak nie będzie to bezpieczne działanie.

Napięcie

Wybierając zasilacz do efektów gitarowych lub zasilacz do pedalboardu koniecznie trzeba uwzględnić ten parametr. Wybór napięcia nie ma ogromnego znaczenia w przypadku efektów cyfrowych. W zdecydowanej większości przypadków podczas prób manipulacji napięciem, efekty cyfrowe po prostu się wyłączą. Warto jednak zaznaczyć, że inaczej zachowają się efekty analogowe. Standardowe napięcie może bowiem wynosić 9V, jednak będzie obejmowało zasięg od 6 do 15 V. Możliwe jest zatem odkrywanie bardzo ciekawych brzmień.

Dlaczego warto zdecydować się na wysokiej klasy zasilacz do efektów gitarowych?

Warto mieć świadomość, że obecnie na rynku funkcjonuje bardzo dużo firm specjalizujących się w produkcji, a także sprzedaży zasilaczy do efektów gitarowych. Użytkownik może w ten sposób bez żadnego problemu zaopatrzyć się w zasilacz do pedalboardu czy efektów gitarowych, który będzie w stanie spełnić wszystkie pokładane w nim nadzieje. Wysokiej klasy zasilacz powinien nie tylko być bardzo wydajny, ale również stabilnie pracować i być wolny od różnego rodzaju zakłóceń. Istotne jest również, by zasilacz trzymał odpowiednie parametry.

Podsumowanie

Wybór zasilacza do efektów gitarowych nie jest tak łatwym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Osobom początkującym rekomendowane jest skonsultowanie się przed podjęciem ostatecznej decyzji ze sprzedawcą. Konsekwencją niewłaściwego wyboru będzie nie tylko strata czasu i pieniędzy, ale również brak przyjemności z tworzenia efektów gitarowych.