Chrzest święty, to wielka okazja, w końcu dana jednostka może przeżyć chrzest tylko raz w życiu. Warto zatem postarać się o prezent dla dziecka będący nie tylko kulturalnym podarkiem, ale też pamiątką chrztu ofiarowaną z miłości i wybieraną, ze szczególną uwagą.
Oferowanych jest mnóstwo prezentów z myślą o małych dzieciach, w szczególności chrzcie.

Jak wybrać?

Zależy to poniekąd od kilku czynników. Należy wziąć pod uwagę, na jakim prezencie nam zależy, na czymś papierowym, co będzie przeznaczone do odczytu, na czymś bardziej spersonalizowanym, czy na pamiątce bardzo oryginalnej.

Nie bez znaczenia jest również płeć dziecka. Dobrze jest brać pod uwagę czy chcemy prezent dla chłopca czy dziewczynki, rynek oferuje całą gamę produktów zarówno dla jednej jak i drugiej płci.

Co wybrać?

Z myślą o prezencie papierowym warto wziąć pod uwagę takie propozycje jak biblia, czy też pamiątkowa kartka z datą chrztu, urodzenia, a także życzeniami. Dostępne są również kartki mające moduł dźwiękowy, dzięki czemu kartka po otwarciu będzie wybrzmiewała jakąś melodie. Dodatkowo taką kartkę można podpisać ręcznie, co tylko zwiększy jej wartość.

Pamiątka chrztu może być spersonalizowana, poprzez zamieszczenie na niej grawerowania lub ręcznie pisanej dedykacji, a nawet poprzez umieszczenie na docelowym prezencie dokładnych danych dziecka po jego urodzeniu czyli oprócz imienia i nazwiska oraz daty urodzenia, również masy ciała oraz jego długości.

Dostępnych jest wiele podarunków dostosowanych do oczekiwań rodziny, konsumenta na każdą kieszeń i mające wiele przeznaczeń, od książek do czytania poprzez kartki i medaliki aż do wymyślnych, spersonalizowanych figurek. Wystarczy trochę się rozejrzeć i pomyśleć jaką funkcję ma dany prezent pełnić.

Pamiątka chrztu a płeć.

Płeć dziecka ma znaczenie przy wyborze pamiątki chrztu, ponieważ powstają prezenty z myślą o chłopcach i dziewczynkach.Dla dziewczynki idealną pamiątką chrztu, może być medalik w kształcie serca, bądź z wizerunkiem Matki Boskiej. Dla chłopca natomiast może to być medalik z Aniołem Stróżem. Dodatkowo są dostępne pamiątkowe figurki w kształcie aut, z umieszczonymi na nich danymi odnośnie daty urodzenia, wagi, długości ciała oraz imienia i nazwiska.

Pamiątki chrztu dostępne są w ofercie Grawernia.pl.