Sztuczne rzęsy – najważniejsze informacje

Jeszcze kilka lat temu typowe sztuczne rzęsy były ciężkie, trudne w aplikacji i niewygodne w noszeniu. Dziś natomiast charakteryzują się pełnym bezpieczeństwem i delikatnością. Mogą być używane nawet przez te kobiety, które zmagają się z alergiami i często reagują reakcją uczuleniową na kontakt z obcymi przedmiotami.

Bezpieczeństwo sztucznych rzęs

Czy jednak doklejanie włosków wykonanych z syntetycznych materiałów jest całkowicie bezpieczne dla oczu i skóry powiek? Okazuje się, że jak najbardziej. Rzęsy syntetyczne są bowiem wykonywane ze specjalistycznych, bezpiecznych i antyalergicznych tworzyw. Nie należy ich jednak stosować wraz ze szkłami kontaktowymi. Po założeniu rzęs trzeba wstrzymać się z użyciem soczewek przez przynajmniej jedną dobę.

Innymi przeciwwskazaniami do założenia i noszenia sztucznych rzęs będą oczywiście różne choroby oczu, czyli przede wszystkim stany zapalne, takie jak zapalenie spojówek, oraz wszelkiego rodzaju jęczmienie i inne zmiany skórne.

Efektywność rzęs syntetycznych

Ostatnio sporą furorę na rynku kosmetycznym robią trwałe rzęsy syntetyczne. Trwałość oznacza tu tyle, że przykleja się je na stałe. Oczywiście w pewnym momencie odpadną one od powieki, ale dojdzie do tego dopiero wtedy, gdy naturalna rzęsa wypadnie i zostanie zastąpiona nową kępką. W takich rzęsach można robić dosłownie wszystko. Nic nie jest w stanie obniżyć ich trwałości.

Istnieją też oczywiście na rynku sztuczne rzęsy jednorazowego użytku, które najlepiej sprawdzają się na imprezach, randkach, weselach i tego typu okazjach. Przymocowuje się je do powieki podczas wykonywania wieczorowego makijażu, by ściągnąć je w momencie, gdy nocą zechce się go usunąć.

Rady dotyczące przyklejania rzęs

O ile samo przyklejenie sztucznych rzęs nie jest specjalnie skomplikowaną czynnością, tak trwałość makijażu zależeć będzie od późniejszego postępowania. Doczepionych kępek najlepiej w ogóle nie dotykać i ich nie ruszać. Istnieje bowiem ryzyko, iż dotknie się warstwy kleju, co doprowadzi do odpadnięcia włosków.

Sztuczne rzęsy nie lubią się również z wilgocią i wysokimi temperaturami, dlatego lepiej ich nie zakładać przed wyjściem do sauny czy na basen. Nie należy też używać na nich zalotki. Zastosowanie tego gadżetu mogłoby się bowiem zakończyć wyrwaniem nie tylko sztucznych, ale także i naturalnych włosków z powiek.

Sztuczne rzęsy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.