Skok ze spadochronem może być oryginalnym prezentem z okazji urodzin, wieczoru kawalerskiego czy jakiejś rocznicy. Jest to bardzo ciekawa propozycja, która może równocześnie, u osoby obdarowanej, zaszczepić bakcyla tego ciekawego sportu. Pierwszy skok ze spadochronem jest zawsze skokiem w tandemie. Wtedy osoba, która skacze pierwszy raz ma dodatkowe wsparcie osoby doświadczonej, która wykonuje całą pracę w powietrzu.

Przyjemny lot

Skoki w tandemie są przyjemne dla każdej ze stron ale osoba, która spada ze spadochronem pierwszy raz, praktycznie nic nie robi w powietrzu tylko podziwia wspaniałe widoki. Jest to osoba niedoświadczona, ale powinna zdawać sobie sprawę, że w powietrzu nic jej nie grozi. W towarzystwie doświadczonego instruktora, do którego jest przypięta specjalną uprzężą szybuje na czaszy spadochronu około 60 sekund. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa, tego rodzaju spadochron ma dodatkową, awaryjną czaszę.Skoki w tandemie to bardzo miło i przyjemnie spędzony czas i nowe doświadczenie dla osób, które nigdy nie skakały ze spadochronem, a po cichu o tym marzyły.

Wszystko udokumentowane

Dodatkowo do każdego skoku w tandemie można zamówić usługę video filmowania oraz fotografowania. Wtedy ma się pamiątkę z odważnego skoku. Po zakończeniu imprezy każdy otrzymuje dodatkowo certyfikat informujący o tym, że dana osoba skoczyła ze spadochronem.

Taki skok jest więc dodatkowo udokumentowany i może być w przyszłości super pamiątką dla potomnych.

Kiedy najlepiej skakać w tandemie?

Skoki tandemowe wykonywane są najczęściej latem czyli w miesiącach od czerwca do września. Najlepsze skoki wykonuje się podczas dobrej i słonecznej pogody. Dlatego dobrze jest wcześniej się umówić na skok, ale z zastrzeżeniem, że będzie go można przełożyć, w przypadku złej i deszczowej pogody. Wszystko co jest potrzebne do skoku, czyli kombinezon, gogle, uprząż, kask zapewnia organizator danego wydarzenia.

Zastrzeżenia

Skakać w tandemie może każdy. Jedynymi przypadkami, kiedy skok w tandemie nie jest rekomendowany to zbyt duża nadwaga, epilepsja, choroby kręgosłupa czy wrodzona choroba łamliwości kości. Do skoków w tandemie nie trzeba się specjalnie szkolić ani dodatkowo przygotowywać, wystarczy tylko krótkie szkolenie przed samym skokiem.