Czego nie kupować na prezent dla promotora?

Promotor to bardzo ważna osoba w życiu większości studentów. Często pragniemy jakoś mu podziękować za trud włożony w sprawdzenie pracy, w pomoc w napisaniu jej itp. Czego jednak nie można podarować, jako podziękowania dla promotora? Co jest zdecydowanie tutaj złym pomysłem?

1) zestawy kosmetyków

Takie podziekowania dla promotora to naprawdę wręcz bardzo kiepski pomysł, który jest w wybitnie złym guście. Dając komuś kosmetyki w formie prezentu, przekazujemy mu jednocześnie informację, że w zasadzie to danan osoba naprawdę ich potrzebuje. Taki sygnał jest w słym tonie.

Warto w tym momencie napomknąć, że w zasadzie to w ogóle nie powinno się dawać kosmetyków komukolwiek w formie prezentu.

Jest jeden wyjątek, chociaż znajduje się on także niejako na granicy. Otóż można dać kobiecie perfumy. Przykładowo, jeśli naprawdę bardzo dobrze znamy naszą promotorkę i doskonale wiemy, że dany zapach ona uwielbia, to można ewentualnie tak postąpić.

2) kiepskiej jakości alkohol

To prezent w bardzo złym guście. Jeśli już jako podziękowania dla promotora kupujemy alkohol, to musi to być jakieś bardzo dobre wino, whisky, czy inny alkohol uznawany niejako za „wyższy”.

W tym momencie trzeba jednak napomknąć, że zasadniczo z alkoholem nawet tym lepszym trzeba także uważać i taka forma podziękowań nadaje się tylko i wyłącznie dla osób, które naprawdę znamy. Podarowanie komuś butelki wina, kto nie cierpi alkoholu ni jest najlepszym pomysłem.

3) przedmiot bardziej intymny

To jest w ogóle poza jakimikolwiek pytaniami. W żadnym razie nie można dawać nikomu, z kim nie jesteśmy naprawdę blisko jakichkolwiek przedmiotów bardziej intymnych.

Co istotne, nie mowa tutaj tylko i wyłącznie o przedmiotach stricte intymnych jak bielizna itp. Za intymne uchodzą także wszelkie torebki, aktówki itp.

4) biżuteria

Biżuteria z zasady także nie jest uznaną formą podziękowania. Uznaje się bowiem, że jest to zbyt intymny przedmiot.

Oczywiście są tu pewne wyjątki, jednak trzeba na to bardzo uważać. Przykładowo jeśli nasza praca dotyczyła zwyczajów plemienia znad Amazonki i w ramach prezentu każdy promotor dostał jakąś część biżuterii takiego plemiona. Wówczas jest to traktowane bardzie jako ciekawostka i pamiątka.

Podziękowania dla promotora dostępne są w ofercie Grawernia.pl.