W czasach, gdy trendy w projektowaniu wnętrz stały się popularnym tematem codziennych rozmów, zależy na tym, by każde pomieszczenie w domu było dobrze urządzone. Przyjrzyjmy się sypialni – miejscu odpoczynku i relaksu, gdzie coraz częściej zadajemy sobie pytania o elementy takie jak dekoracje, materace, poduszki czy kołdry spinane.

Kolory i materiały

Jakie kolory w sypialni będą najbardziej popularne? Od kilku sezonów królują jasne barwy, przykładowo biel, beż czy błękit. Pastelowe odcienie są najlepszym rozwiązaniem w tym pomieszczeniu, ponieważ działają uspokajająco i pomagają nam się szybciej zrelaksować.

Jeśli chodzi o materiały w sypialni, bardzo modne są te zgodne z wytycznymi niezwykle popularnego stylu skandynawskiego. Grube, naturalne płótna, takie jak bawełna czy len, mogą bardzo dobrze sprawdzić się w roli narzut, powłoczek dekoracyjnych, a nawet firan.

Meble zgodne z trendami

Sypialnia to również meble – na jakie szafy czy toaletkę warto się zdecydować? Jest wiele ciekawych trendów – można kierować się wspominanym już stylem skandynawskim i wybrać proste, drewniane meble, lub postawić na nowoczesność i zdecydować się na minimalistyczne szafy z prostymi frontami.

Nie można oczywiście zapominać o najważniejszym meblu w sypialni – łóżku. Warto zastanowić się nad stylem pomieszczenia i dobrać do niego ramę – może być prosta lub bogato zdobiona, o ile oczywiście pasuje do reszty elementów. Nie wolno zapominać również o innych niezbędnych elementach tego mebla: narzuta, poduszki, kołdry spinane czy koce są równie ważne.

Nie tylko wygląd…

O ile warto śledzić trendy i poszukiwać ciekawych rozwiązań estetycznych, w sypialni nie można zapominać o wygodzie oraz ergonomii. Podstawową kwestią będzie wybór odpowiedniego materaca. Większość osób radzi – im twardszy, tym zdrowszy. Rzeczywiście, od jakości materaca będzie zależała jakość naszego snu.

Nie jest to jednak jedyna kwestia, o której warto pamiętać. Niezwykle ważne będzie również to, pod czym śpimy. Coraz większą popularność zyskują kołdry spinane, znane również jako kołdry czterech pór roku, które składają się z dwóch połączonych ze sobą warstw o różnych właściwościach. W zależności od temperatury oraz naszych potrzeb, możemy je łączyć lub rozdzielać.

Kołdry spinane dostępne są w ofercie vegehome.pl.