Letnie pomysły w kobiecych garderobach

Sezon wakacyjny kwitnie w pełni. Nie każdy jednak zdążył skompletować swoją garderobę i przygotować się na letnie wojaże. Tyczy się to w szczególności kobiet, dla których sklepy odzieżowe prześcigają się w letnich stylizacjach. Odzież damska na lato cieszy się jak zawsze ogromną popularnością szczególnie w największych galeriach handlowych.

Co zatem wybrać i jak się przygotować do wakacyjnych przygód?

Warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz sprawiają, że czujemy się naprawdę gorąco. Rekordowe temperatury zanotowane na termometrach w czerwcu, gwarantują niezwykle gorące, upalne lato. Bez względu na to, czy wakacyjny urlop spędzimy w przydomowym ogródku, czy wyjedziemy w dalekie strony, to musimy przygotować się na jedno: będzie ciepło! Ciepłe bluzy i długie spodnie wykonane z materiałów sztucznych z pewnością będą zakładane rzadko. Odzież damska na lato to przede wszystkim zwiewne koszulki, delikatne sukienki i krótkie szorty. Próżno szukać innych elementów garderoby w sklepowych witrynach w wakacje.

Dominują jasne kolory i delikatne wzory

Czasy pstrokatych, odblaskowych wręcz elementów umieszczanych na odzieży damskiej na lato bezpowrotnie minęły. Od kilku sezonów tendencje utrzymują się na podobnym pułapie. To właśnie delikatne, kwieciste wzory są najczęściej spotykanymi motywami koszul dla kobiet. Podobnie jest w przypadku zwiewnych sukienek, które również posiadają iście wiosenne wzory. Dla nieco bardziej stonowanych kobiet przeznaczone będą joggery i lekkie koszule w łagodnych, pastelowych barwach. Pudrowy róż, delikatny żółty i błękit zdecydowanie i z animuszem przebijają się na podium w kolorach najchętniej stosowanych w odzieży damskiej na lato. Dla nieco bardziej ekstrawaganckich kobiet przewidziano krwisto czerwone wzory, które jednak wpisują się w ciepłą stylizację przeznaczoną na gorące dni.

Odzież damska na lato ma charakter

Stylizacje prezentowane przez sklepy mogą być naprawdę różne. Widoczny jest jednak pewien dominujący trend, który jest chętnie wykorzystywany przez projektantów i właścicieli sklepów. W kobiecych stylizacjach na lato nie spotkamy praktycznie w ogóle czerni i zimnych barw. Coraz częściej będą pojawiać się krótkie spodenki, rzadziej długie spodnie typu jogger.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko