W portfolio Schoeller Allibert znaleźć można przede wszystkim doskonałej jakości pojemniki FLC. Są to głównie produkty wielkogabarytowe, co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Mają one potężne możliwości, co zostało docenione przez największe firmy.

Doskonałe pojemniki

Skrót FLC pochodzi z języka angielskiego. Oznacza on: Foldable Large Containers. Akronim mówi o pojemnikach składanych dużych gabarytów. Z takich produktów korzystają przede wszystkim potężne firmy. Wyróżnić można naprawdę wiele pojemników FLC. Różnić się one mogą od siebie głównie ładownością. Na rynku występują modele w przedziale 250 – 750 kg.

Więc z całą pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie oraz swoich potrzeb. Pojemniki FLC stanowią unikatowe połączenie dużej pojemności przewożonych ładunków oraz mają możliwość składania bocznych ścian w transporcie. Jest to niesamowicie funkcjonalne rozwiązanie, które pomoże maksymalizować ilość przesyłanego towaru. Oprócz tego, opcja ta pozwala na zminimalizowanie kosztów transportu pierwotnego. Wszystkie pojemniki są przede wszystkim sztaplowalne i dostosowane do standardów transportu europejskiego. Dodatkowo mogą być one składowane na regałach w wielu magazynach. Niektóre modele pojemników zostały wykonane z plastiku podlegającego recyklingowi.

Pojemniki, które mają wiele zalet

Pojemniki FLC znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym. Trzeba przyznać, że wszelkie pojazdy składają się z wielu elementów. Transport takich części jest o wiele łatwiejszy, jeśli zastosuje się odpowiednie pojemniki. Z funkcjonalności takich pojemników korzysta również przemysł spożywczy oraz przemysł przetwórczy. Ale nie tylko, pojemniki FLC są chętnie używane przez osoby, które zajmują się produkcją drobnych elementów, takich jak na przykład: korki, kapsle lub nakrętki. Produkty można podzielić na kilka grup. Wyróżnić można między innymi: Magnum HD, Magnum Classic, Magnum Optimum i Magnum Helium. Aktualnie na rynku najmocniejszy jest pojemnik Magnum HD. Jest to model przeznaczony głównie do ciężkich ładunków. Pojemnik ten występuje również w wersji z dodatkiem kółek, co z całą pewnością ułatwia transport. Magnum Helium natomiast cechuje się mniejszą ładownością. Występuje on w wersji z pokrywą.

Pojemniki FLC, jak widać mają naprawdę wiele zastosowań. Świetnie sprawdzają się podczas transportu, co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla dużych firm.