Najlepsze zestawy do hybryd – co powinny zawierać?

Manicure hybrydowy to coraz popularniejszy sposób zdobienia paznokci, o estetycznym wykończeniu i wyjątkowej trwałości. W dodatku łatwo jest go wykonać w domu, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Na początek przygody z manicure tego typu, warto jest zakupić gotowy zestaw.

Co powinny zawierać zestawy do manicure hybrydowego

Zestawy do hybryd powinny zawierać lampę LED, która służy do utwardzania zarówno lakierów hybrydowych, jak i żeli UV. Warto wybierać zestawy z lampami o takich rozmiarach, aby możliwe było umieszczenie pod nimi całej dłoni. To pozwoli na równomierne utrwalenie żeli i lakierów w krótszym czasie, niż naświetlanie pojedynczych paznokci.

W zestawie musi się też znaleźć lakier kolorowy, a także baza i top. Baza ochroni płytkę paznokcia, lakier nada jej odpowiedni kolor, a top pomoże utrwalić manicure i nada mu odpowiednie wykończenie. Te wszystkie produkty są niezbędne w podstawowej wersji zestawów do hybryd, gdyż to dzięki nim można wykonać piękny manicure.

Dodatkowe akcesoria przydatne podczas robienia manicure

Akcesoria ułatwiające wykonanie manicure hybrydowego to waciki bezpyłowe i patyczki do skórek. Zestawy do hybryd często zawierają także blok polerski, który ma podwójne zadanie. Można nim polerować paznokcie, aby nadać im odpowiednie wykończenie, a poza tym służy on także do zmatowienia płytki paznokcia – wtedy trzeba go użyć przed nałożeniem bazy.

W zestawach do hybryd mogą się znaleźć także pilniki, radełko czy cleaner do odtłuszczania paznokci i nadania im połysku. W tym celu należy użyć go po ostatniej warstwie lakieru. W większych zestawach znajdują się także ozdoby do paznokci, takie jak folie czy brokaty.

Preparaty do usuwania lakierów hybrydowych

Zestaw do wykonania manicure hybrydowego powinien zawierać specjalne preparaty, które pomogą usunąć lakier. Może to być na przykład zmywacz do lakieru hybrydowego lub inne specjalistyczne środki, które ułatwią ściągnięcie go w bezpieczny dla płytki paznokcia sposób.

Warto sprawdzić, czy w zestawach do hybryd, które chcemy kupić, znajduje się taki produkt. Niewielką jego ilość wystarczy nałożyć na wacik i przyłożyć na kilka minut do paznokcia. Pozwoli to usunąć manicure bez narażania płytki na zniszczenie.