Nie daj się modowemu dyktatowi

W dniu ślubu panna młoda powinna prezentować się elegancko i wyjątkowo, bo przecież jest to dla niej dzień wyjątkowy. Decydujące znaczenie ma oczywiście wybór odpowiedniej sukni ślubnej. O ostatecznym efekcie czasami decydują błędy, których warto uniknąć.

Nie daj się dyktatowi

Wiele panien młodych wybiera suknię ślubną pod wpływem panującej mody lub nacisków najbliższych. Modę można traktować jako inspirację przy wyborze sukni ślubnej dopasowanej do własnej sylwetki i preferowanego stylu. Nie każda panna młoda dobrze czuje się w koronkach, tiulach i bogatych marszczeniach, często wolą postawić na prostotę i elegancję.

W sukni ślubnej dobrze ma się czuć przede wszystkim panna młoda, dlatego nie może także ulegać naciskom typu „bo sąsiadka taką miała i wyglądała pięknie”. Najważniejsze jest zachowanie własnego stylu. Warto natomiast skorzystać z porad pracownika salonu.

Nie zostawiaj na ostatnią chwilę

Wyboru idealnej sukni ślubnej nie można zostawić na ostatnią chwilę. Poszukiwania najlepiej rozpocząć ok. pół roku przed datą ślubu. To czas potrzebny na odwiedzenie kilku salonów, przymierzenie różnych modeli oraz dokonanie przeróbek w tej jedynej.

Suknie ślubne nie są tanie, zwłaszcza te od znanych projektantów. Z tego względu wiele salonów mody ślubnej oferuje możliwość wypożyczenia sukni ślubnej. To znacznie tańsza opcja, ale w przypadku zniszczenia sukni, trzeba liczyć się z koniecznością pokrycia pełnych kosztów.

Zły dobór bielizny i butów

Suknia ślubna będzie dobrze się prezentować tylko na odpowiednio dobranej bieliźnie modelującej. Współczesna bielizna potrafi zdziałać cuda, ukryje zbędne fałdki, podniesie biust, wymodeluje pośladki. Bielizna nie może być obcisła i nie może być widoczna pod suknią. Dlatego warto zakupić ją wcześniej i ubierać podczas przymiarek. Pozwoli to także na lepsze dopasowanie sukni ślubnej.

Do ślubu najczęściej panna młoda kupuje nowe buty na wysokiej szpilce, które prezentują się bardzo elegancko. Warto jednak wcześniej je rozchodzić i nauczyć się w nich chodzić. Dzięki temu podczas ślubu i wesela nie będą gniotły i nie spowodują otarć.