Zero waste i odzież z drugiej ręki

Z ekologią warto być na jednej ścieżce. Ona nie lubi nadmiaru i zbędnych rzeczy. Szafa pękająca w szwach od ubrań ani razu nie założonych to to samo, co zakupione w nadmiarze jedzenie, które po terminie ważności należy wyrzucić. W zero waste import odzieży używanej wpisuje się w pierwszej kolejności tak jak wszystkie lumpeksy i wypożyczalnie.

Groch z kapustą

Sklepy z używaną odzieżą ratują przyrodę od katastrofy ubraniowej. Jak to dobrze, że wciąż cieszą się coraz większą popularnością. Teraz ciuchy z importu można zakupić nie tylko od ręki, ale również w sklepach internetowych, gdzie każdy egzemplarz jest dokładnie opisany, a nawet pomierzony. Nie kupujemy kota w worku. Sprzedawcy tego typu odzieży nabywają ją wstępnie posortowaną lub nie w olbrzymich workach, tzw. big bagach, w których panuje prawdziwy miszmasz. Nie zawsze przecież opłaca się kupować worka z samymi spodniami lub sukienkami. Najczęściej jest to dosłowny groch z kapustą, gdzie znajdują się niezliczone sztuki najróżniejszych części garderoby męskiej, damskiej i dziecięcej. W ten sposób asortyment sklepu powiększy się w kilku kategoriach.

To jednak modne czy nie?

Osoby odpowiedzialne za import odzieży używanej zdecydowanie dbają o to, żeby hurtownie oferowały ubrania odpowiednie do pory roku, jak i zgodne z obowiązującymi trendami. Istnieje cała masa klasycznych ubrań, które wystarczy tylko odpowiednio połączyć, aby uzyskać całkiem nową i ciekawą stylizację. Z tego powodu sklepy z używaną odzieżą służą nie tylko indywidualnym klientom, którzy chcą tanio nabyć ubrania, ale również osobom, które pasjonują się modą i w lumpeksach właśnie szukają inspiracji. Co rusz słyszy się o niezwykłych perełkach wygrzebanych z koszy za dosłowną złotówkę. Trzeba tylko umieć dobrze szukać i znać się na modzie.

Znane marki

Import odzieży używanej odbywa się zwykle z krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych. Każdy odbiorca, czy to lokalny, czy większy hurtownik, ma już swoje osobiste preferencje i typy. Jedni wybierają tylko posortowane rzeczy, inni decydują się na te bez sortu, które są tańsze, a też mogą być przyjemnym zakończeniem. Są to zazwyczaj popularne marki z sieciówek, ale i trafiają się prawdziwe unikaty renomowanych firm, które cechują się wyjątkową jakością.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.