Jak zorganizować wspaniałe urodziny dla dziecka

Organizacja urodzin dla dzieci jest zupełnie inna niż organizacja urodzin dla osób dorosłych. Dziećmi trzeba się zająć, trzeba je animować, trzeba dobrze zająć im czas, aby się nie nudziły i nie zrobiły sobie krzywdy. Szczególnie kiedy dzieci jest dużo, mogą mieć szalone pomysły. Jak zatem zorganizować urodziny dla dziecka, aby wszyscy byli zadowoleni, a jednocześnie nie zbankrutować i mówiąc kolokwialnie, nie zwariować?

Miejsce na imprezę

Kiedy pojawia się myśl o organizacji urodzin dla dzieci, najbardziej podstawowym miejscem na imprezę wydaje się dom rodzinny solenizanta. Czasami jednak organizacja urodzin w tym miejscu jest niemożliwa z różnych względów, chociażby takich, że małe mieszkanie w bloku nie jest w stanie pomieścić wszystkich gości.

Z pomocą przychodzą wtedy rozmaite sale, zabaw gdzie rodzic może wynająć taką salę na kilka godzin i zorganizować tam urodziny. Taki wariant cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród wielu rodziców. Rozładowanie energii przez dzieci wpływa na nie bardzo pozytywnie. Oczywiście bardzo ważne jest, aby wybrać sprawdzone miejsce.

Menu urodzinowe

Bardzo często pojawia się problem, a raczej dylemat, jakie ma być menu na urodziny. Na pewno nie można podać takich samych dań jak dla ludzi dorosłych, ponieważ dieta dzieci jest zupełnie inna. Może pojawić się dylemat czy można podać dzieciom coś niezdrowego, czy może wszystkie potrawy powinny być lekkostrawne i zdrowe.

To już zależy od indywidualnych decyzji organizatora. Na pewno należy zapytać, czy któryś z tych gości nie ma nietolerancji albo alergii pokarmowych, ponieważ wtedy trzeba zadbać o osobne menu dla takiej osoby.

Urodzinowe wskazówki

Urodziny dla dziecka wymagają wydania określonej sumy pieniędzy. Bardzo często, jeśli chodzi o zapraszanie się na urodziny, istnieje pewna wzajemność w grupie rówieśniczej na przykład w przedszkolu albo w szkole. Koledzy i koleżanki zapraszają się wzajemnie na swoje urodziny. Dobrze jest uczestniczyć w tej tradycji, aby dziecko nie poczuło się wykluczone.

Urodziny dla dzieci mogą wydawać się rodzicom kiczowate z uwagi na dobór muzyki, strojów, czy zabaw, ale finalnie to dziecko ma być z nich zadowolone. Uśmiech malucha jest największą nagrodą i o nią warto walczyć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.