Jesienna wyprawa w Beskid Śląski

nocleg w górach

Znalezienie noclegu w miejscu, do którego jedzie się na krótki wypad weekendowy, albo na dłuższe wakacje, jeszcze nigdy nie było tak proste, jak w dzisiejszych czasach. Wszystko za sprawą internetu i dostępnych tam portali i stron rezerwacyjnych.

Szczyrk noclegi – Beskid Śląski na weekend

Beskid Śląski na weekend to doskonały pomysł na to, by wyrwać się z miasta i odpocząć trochę na łonie natury. Po drodze można odwiedzić na przykład urokliwe Bielsko, a następnie udać się do jednego z najpopularniejszych miasteczek dla wszystkich narciarzy, jakim jest Szczyrk. Oczywiście wczesną jesienią śniegu z pewnością jeszcze się nie uświadczy, można natomiast cieszyć się pięknymi widokami krajobrazów. Wzgórza pokryte lasami, które właśnie zmieniają kolory na brązowy, czerwony i złoty, to widok zawsze kojący. Kto poczuł się zachęcony, aby odwiedzić Szczyrk?

Nocowanie Szczyrk

Szczyrk to urokliwe miasteczko, w którym nie brakuje przyjemnych knajpek, kawiarni oraz karczm, w których można zjeść pyszne góralskie jedzenie. Miasteczko jest świetną bazą wypadową do licznych szlaków, które nie należą do trudnych i z powodzeniem można na nie ruszyć nawet z kilkulatkami. Dlatego właśnie do Szczyrku tak tłumnie przybywają rodziny z dziećmi, które chcą oderwać się trochę od codzienności i wypocząć w miłym miejscu. Szczyrk to popularne miejsce, dlatego jeżeli kogoś interesują tanie noclegi w Szczyrku, nie powinien odkładać ich szukania na ostatnią chwilę. Oczywiście spontaniczne wypady do Szczyrku również wchodzą w grę, bo jak wszędzie, także tutaj nie brakuje miejsc noclegowych w prywatnych domach. To właśnie tam można spać za nieduże pieniądze.

Nocowanie Szczyrk – baza noclegowa

Baza noclegowa w Szczyrku jest dostosowana do różnych potrzeb. Można znaleźć tam zatem pokoje w prywatnych kwaterach u ludzi, którzy chcą sobie zwyczajnie dorobić dzięki turystom. Poza tym w Szczyrku nie brakuje również hoteli, w tym bardzo dużych obiektów nawet na kilkaset osób, a także bardziej kameralnych hoteli spa. Kto zatem ma ochotę w Szczyrku zadbać również o ciało, ma taką możliwość. Oczywiście tanie noclegi w Szczyrku raczej trudno znaleźć w pięciogwiazdkowym hotelu SPA, ale wbrew pozorom takie miejsca też cieszą się zainteresowaniem.

Szczyrk noclegi dla rodzin

Szczyrk to idealne miasteczko dla rodzin z dziećmi, bo tak jak już wspominano, szlaki turystyczne nie należą tam do trudnych. Poza tym jest tam jeszcze jedna ogromna atrakcja, jaką jest wyciąg na górę Skrzyczne. Trochę starsze dzieci z pewnością będą chciały nim wjechać, a po drodze oglądać spektakularne widoki, prawie z perspektywy lotu ptaka. To naprawdę frajda dla każdego, kto robi to po raz pierwszy.