Osoby, które posiadają w domu pupila często rezygnują z zabrania go na wycieczkę, z obawy, iż ze zwierzęciem znacznie trudnej będzie znaleźć nocleg lub wybrać się do restauracji, czy też na jakieś dodatkowe atrakcje. Nic bardziej mylnego. Nocleg z psem nad morzem jest jak najbardziej możliwy i wcale nie oznacza to gorszych warunków lub rezygnacji z jakichkolwiek przyjemności.

Nocleg z psem nad morzem

Wielu właścicieli domków całorocznych, hoteli, pensjonatów czy kwater prywatnych akceptuje zwierzęta. Takie osoby doskonale bowiem rozumieją, iż podczas wakacji, ferii, świąt czy wyjazdów weekendowych nie każdy chce rozstawać się na tak długo ze swoim czworonożnym przyjacielem. Nie zawsze też właściciel psa ma możliwość gdzie go zostawić. Dlatego też, dla tych osób przyjazd z psem nas morzem to idealne rozwiązanie, by odstresować się i komfortowo spędzić te chwile na urlopie. Tym bardziej, że dla psa to prawdziwy raj. Długie spacery na terenach zielonych, wiele ścieżek, na których często spotkać można właścicieli z psami oraz przyjazne restauracje i kawiarnie, które bez problemu umożliwiają gościom wejście do danego lokalu z pupilem.

Dlaczego morze?

Nadmorskie miejscowości są o wiele bardziej przyjazne zwierzętom. Jadąc w góry trzeba pamiętać, że coraz częściej na szlakach górskich obowiązuje bezwzględny zakaz zabierania ze sobą zwierząt. Wiosną, latem czy zimą, gdy nad morzem jest znacznie mniej turystów można bardzo swobodnie czuć się ze zwierzęciem wszędzie. Miejsca wyznaczone do wyprowadzania psa, specjalne „toalety” dla psów oraz na każdym rogu dostępne woreczki i kosze sprawiają, że właściciele zwierząt nie żałują decyzji zabrania pieska na wspólny wyjazd.

Kiedy warto rezerwować taki wyjazd?

Planując urlop lub weekend nam morzem warto zadbać o rezerwacje dużo wcześniej. Coraz więcej Polaków spędza wolny czas w nadmorskich kurortach bez względu na porę toku. Tym samym dużo miejsc jest zarezerwowanych czasami na kilka miesięcy do przodu. Dużo wcześniej należy więc znaleźć miejsce do którego chce się pojechać, zarezerwować i uzgodnić wszystkie szczegóły (np. poinformować, że chce się przyjechać z pupilem i dowiedzieć się, czy wiąże się to z dodatkową opłatą). Zdarza się bowiem tak, że niektóre miejsca wymagają dodatkowej zapłaty za psa – zazwyczaj jest to kwota 20 zł lub 50 zł za dzień. Bywają jednak miejsca, gdzie pieski mogą spokojnie przyjechać ze swoimi właścicielami bez jakichkolwiek kosztów (oczywiście opiekę nad nimi podczas całego pobytu muszą sprawować nad nimi ich właściciele).