Popękane naczynka na nosie – problem skóry wrażliwej.

Zaczerwienienie nosa to niezbyt estetyczny widok, zwłaszcza jeśli przyczyną okaże się pęknięte naczynko na nosie. Taki problem może dotyczyć każdego typu skóry, lecz najczęściej dotyka ludzi mających skórę wrażliwą. Wiele osób, które zauważą u siebie popękane naczynka, obawiają się kolejnych jednak czy tak będzie, zależy od wielu czynników.

Czynniki genetyczne to nie jedyna przyczyna.

Skóra wrażliwa ma to do siebie, że trzeba dbać o nią dokładniej niż z przypadku cery normalnej. Niestety możemy mieć z nią do czynienia nie zależnie od wieku. Dlatego tak ważna, jest codzienna pielęgnacja odpowiednio dobrana do rodzaju skóry.

Należy wiedzieć, że czynnik genetyczny nie zawsze odpowiada za pojawienie się pękniętych naczynek na nosie. Chociaż, jeśli ktoś w większym stopniu, jest na nie narażony, musi się liczyć z tym, że prędzej czy później się one pojawią.

Do równie częstych przyczyn zalicza się długie przebywanie na słońcu lub duże wahania temperatury co ma miejsce zwłaszcza w sezonie zimowym. Może dojść wtedy do popękania delikatnych naczynek. Jeżeli pęknięte naczynko na nosie pojawi się u osoby narażonej na ich powstawanie, należy jak najszybciej zacząć zapobiegać pojawieniu się kolejnych.

Profilaktyka czy wystarczy?

Niestety działania profilaktyczne nie zawsze wystarczą, ponieważ każdy organizm, jest inny w tym także skóra. Warto jednak unikać pewnych elementów mogących w większym stopniu powodować powstawanie popękanych naczynek.

W przypadku osób ze skórą wrażliwą zalecane jest rozsądne korzystanie z solarium. Co prawda nie istnieją większe przeciwwskazania, lecz warto na początek sprawdzić jak, zareaguje nasza skóra zwłaszcza ta na twarzy.

Żeby w pozytywny sposób wpłynąć na skórę twarzy, warto stosować suplementy z witaminą C. Należy wprowadzić również zdrową dietę i zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Dodatkowo można, a raczej trzeba używać kremów z filtrem nie tylko w sezonie letnim, ale także zimowym. Tutaj konkretny rodzaj kosmetyku należy dobrać indywidualnie, tak żeby wpływ na skórę był, jak najlepszy.

Pęknięte naczynko może dotknąć również mężczyzn.

Pęknięte naczynko na nosie może pojawić się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Chociaż tu także dużą rolę odgrywa rodzaj skóry to, należy wiedzieć, że inne typy cery u Panów też są narażone.

Jeżeli chodzi o przyczyny to, mogą być one identyczne u obu płci, ale warto, aby Panowie, którzy są narażeni na pękanie naczynek również, unikali czynników odpowiedzialnych za ten problem. Wtedy mogą uniknąć konieczności przeprowadzenia zabiegu mającego na celu zlikwidowania tychże naczynek.