Sylwester nad morzem czy w górach?

Podobnie jak ze spędzaniem wakacji, zawsze część osób będzie bardziej preferować wypoczynek w górskiej scenerii, a część na nadmorskich plażach, tak samo będzie w przypadku spędzania sylwestra. Podpowiadamy, dlaczego sylwester nad morzem to dobry wybór.

Sylwester w górach – klasyka gatunku

Wiele osób, które decydują się na spędzenie sylwestrowej nocy na wyjeździe wybiera góry. Część z tych osób to miłośnicy górskiego szaleństwa, którzy przy okazji imprezy noworocznej chcą także zaliczyć chwilę szaleństwa na ośnieżonych stokach. Innych przyciąga widok ośnieżonych szczytów, czy sam fakt, że spędzanie sylwestra w górach stało się modne.

Wybór tego kierunku ma jednak swoje minusy, z uwagi na popularność oraz początek sezonu narciarskiego trzeba się liczyć nie tylko z tłokiem, ale również, z wysokimi cenami. Nawet rezerwacja noclegów z dużym wyprzedzeniem może nie pozwolić uniknąć konieczności zmierzenia się z wygórowanymi cennikami. Nie wspominając już o dojeździe na miejsce, tu złą sławę ma zwłaszcza Zakopane, w drodze do którego trzeba się często zmierzyć z wielogodzinnymi korkami.

Nadmorska alternatywa

Sylwester nad morzem kusi nie tylko cenami, choć te, zwłaszcza w porównaniu z górskimi miejscowościami położonymi blisko stoków, są niezwykle atrakcyjne. Spędzając sylwestra nad morzem można liczyć na liczne atrakcje, w których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Z jednej strony miłośnicy spokoju, uciekający od tłumów, mogą wybrać się na długi spacer plażą podziwiając niezwykle piękne o tej porze roku fale. Do tego klimat nadmorski właśnie zimą jest najzdrowszy, z uwagi na wysoką zawartość jodu w powietrzu.

Coś dla siebie znajdą też miłośnicy atrakcji. Może to być udział w spotkaniu klubu morsów i sprawdzenie swoich sił w mroźnej kąpieli. Może to być też sylwester w stylu miejskim, wiele większych miast, Trójmiasto, Świnoujście, ale też Ustka czy Kołobrzeg, organizują koncerty sylwestrowe.

Hotele z bogatą ofertą

Szukając oferty sylwestrowej można skorzystać z noclegów w różnego rodzaju pensjonatach, ale zwłaszcza wybierając się nad morze, warto prześledzić pakiety oferowane przez hotele. Sylwester nad morzem wypada poza sezonem, dlatego ceny są bardzo korzystne, a takie pakiety często zawierają dodatkowe atrakcje: SPA, wstęp na basen czy na zajęcia fitness.

Pakiety sylwestrowe w hotelach, to też często uroczysta kolacja na zakończenie roku, przy dźwiękach muzyki na żywo, albo impreza taneczna z udziałem DJ’a. I koniecznie wspólne odliczanie do północy i lampka szampana na powitanie nowego roku.