Urlop nad Bałtykiem? Mielno będzie w sam raz

Gorące i słoneczne lato sprzyja spędzaniu wakacji nad polskim morzem. Coraz więcej osób decyduje się na pozostanie w kraju, zamiast wyjeżdżać na zagraniczne wczasy. Jedną z najbardziej popularnych nadmorskich, turystycznych miejscowości jest Mielno.

Dlaczego Mielno jest wyjątkowe?

Chociaż Mielno jest bardzo młodym miastem (status miasta uzyskało 1 stycznia 2017 r.), to jego historia jest długa i ciekawa. Pierwsze wzmianki o wsi pojawiły się już w dokumentach z 1266 r. Mielno zawsze miało charakter rybacki, co zaobserwować można również w dzisiejszych czasach. W Unieściu, jednej z dzielnic miasta, znajduje się przystań, w której nadal zobaczyć można rybaków przy pracy na łodziach lub przy produkcji sieci.

Dzisiejsze Mielno jest znanym w całej Polsce letniskiem. Z roku na rok coraz więcej osób stara się zarezerwować luksusowe apartamenty nad morzem w Mielnie. Miasto swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowemu położeniu. Leży zarówno nad Morzem Bałtyckim, jak i w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Jamno. Zadbana, piaszczysta plaża nie jest jego jedyną zaletą. W mieście znaleźć można wiele otwartych całą dobę restauracji i pubów. Dzięki nim Mielno tętni życiem.

Jak zorganizować sobie wyjazd?

Do Mielna najłatwiej dostać się z Koszalina samochodem lub z pomocą prywatnego przewoźnika. Przez jezioro Jamno z Koszalina do Mielna kursuje statek. W miesiącach wakacyjnych można tutaj dojechać pociągiem Przewozów Regionalnych. Troszkę dalej jest z Mielna do Kołobrzegu. Dystans pomiędzy miastami przekłada się na około godzinną jazdę samochodem.

Mielno dysponuje bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Znajdziemy tutaj noclegi na każdą kieszeń. Poszukując zakwaterowania warto wziąć pod uwagę luksusowe apartamenty nad morzem w Mielnie. Mają one dogodną lokalizację, a z ich okien rozpościera się wspaniały widok. Apartamenty są dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, ponieważ mają duży metraż. Do tego posiadają dobrze wyposażony aneks kuchenny, dzięki któremu można gotować posiłki dla całej rodziny.

Co warto zobaczyć w Mielnie i okolicach?

Największą atrakcją Mielna jest oczywiście piękna plaża. Dodatkowo pomiędzy Mielnem a Unieściem znajduje się Promenada Przyjaźni – 3 km deptak z widokiem na morze. W mieście warto zwiedzić Kościół Przemienienia Pańskiego z XV wieku. Można również wybrać się na spacer pod Urząd Miejski i zobaczyć pomnik Jelenia. Drugi ze znanych pomników – pomnik Morsa – znajduje się przy głównym wejściu na plażę.

Dzieci wypoczywające w Mielnie na pewno nie będą mogły narzekać na nudę. Rozrywki dostarczy im Park Linowy oraz ścieżka przyrodniczo-edukacyjna o nazwie „Leśna Pętla Przygód i Tajemnic”. Kolejną ciekawą atrakcją jest zbudowana w XIX wieku latarnia morska w Gąskach. Jest to druga co do wielkości latarnia morska w Polsce. Mielno i jego okolice obfitują w niezwykłe atrakcje. Warto odwiedzić to miasto, aby samemu się o tym przekonać.