Krzesła ogrodowe – o czym warto pamiętać?

Meble ogrodowe, tak jak wszystkie inne elementy wchodzące w skład aranżacji przestrzeni w naszym ogrodzie, podlegają prawidłom mody. Ta zmienia się nieustannie i wyznacza nowe trendy. Niegdysiejsze plastikowe krzesła ogrodowe, w tandetnych kształtach nie są już najlepszym rozwiązaniem do nowoczesnego ogrodu. Dzisiaj stawia się na czerń i brąz, eleganckie metalowe konstrukcje i lekkie ażurowe pokrycia.

Ogrodowe krzyki mody

Plastikowe krzesła nigdy nie były najsolidniejsze, a stoliki z polipropylenu chwiały się na wietrze i nie były stabilne. Choć wciąż te produkty możemy spotkać w sklepach oferujących meble ogrodowe, to w nowoczesnej aranżacji naszego ogrodu powinniśmy o nich całkowicie zapomnieć. Postawmy na innowacyjne rozwiązania – modne, lekkie konstrukcje krzeseł ogrodowych, wykonanych aluminiowych rurek i tkanin tapicerskich texteline to absolutny krzyk mody w najbliższych sezonach. Tego typu konstrukcje zapewniają krzesłom tarasowym dużą odporność na uderzanie, ścieranie materiału i uszkodzenia. Wygodny materiał, wykonany z winylu, zapewnia dobrą amortyzację, dzięki czemu siedzenie na krzesłach jest bardzo wygodne.

Krzesła do ogrodu – ich wybór nie jest oczywisty

Krzesła tarasowe czy krzesła ogrodowe to w zasadzie jeden i ten sam produkt. Oba z nich możemy bowiem wykorzystywać zarówno na trawniku, jak i na twardej powierzchni betonowej. Ze względu na to, że będą one użytkowane w różnych warunkach, zwróćmy uwagę na solidność samej konstrukcji. Krzesła do ogrodu, których elementy są sklejane bądź zgrzewane nie będą dobrym wyjściem. Absolutną podstawą będzie wybranie takiego mebla, który będzie porządnie skręcony dobrymi śrubami. Kolejną rzeczą jest kwestia pokrycia – niektóre siatki winylowe będą bardzo cienkie i mogą ulec przetarciu się.

Wybierzmy te, które w dotyku będą wydawać się nam solidniejsze. Krzesła tarasowe powinny charakteryzować się dobrą wytrzymałością, zatem porównanie dwóch lub trzech ze sobą, powinno dać nam obraz, które z nich jest najlepszą propozycją do naszego ogrodu. Czego warto unikać? Nie wybierajmy masywnych, ciężkich mebli. Krzesła będziemy często przenosić z miejsca na miejsce i modyfikować ich ułożenie względem stolika. Te, których przenoszenie nie jest wygodne, będzie dla nas udręką. Meble ogrodowe powinny być lekkie i kompaktowe.