Wakacje nad samym morzem

d

Można w nieskończoność wymieniać powody, dla których ludzie wyjeżdżają na wakacje nad morze. Niektórzy spędzają nad morzem swój każdy, nawet najkrótszy urlop. Wiele osób musi przyjechać mnóstwo kilometrów, aby zachwycić się polskim morzem. Co przyciąga ludzi nad morze? Jaki jest powód, że ludzie kochają morze, nawet kiedy pogoda nie zaprasza?

Co roku nad morze

Jest wiele rodzin, które są wierne wakacjom nad morzem. Choćby nawet w górach albo gdzie indziej było o wiele taniej i bliżej to oni i tak pojadą nad morze. Dlaczego?

Kwatery nad morzem nie należą do najtańszych w porównaniu z innymi częściami Polski. Za to obecność morza jest dużą zaletą, ponieważ Bałtyk jest tylko na północy Polski, a Polska nie posiada dostępu do innego morza.

Pogoda nad morzem nie zawsze jest idealna. Wręcz przeciwnie. Jest wiele dni, kiedy pogoda absolutnie nie zachęca do plażowania. A mimo to nad polskie morze wciąż przyjeżdżają tłumy. Jaki jest tego sekret? A może to jod?

Jod nad morzem

Nad morzem, jak nigdzie indziej, znajduje się bogactwo tego pierwiastka, który ma być panaceum na wiele kłopotów ze zdrowiem. Jod, zdaniem lekarzy i naukowców, ma szczególnie korzystnie działać na tarczycę, a przecież właśnie kłopoty z tarczycą męczą obecnie wiele kobiet, ale także mężczyzn!

Najwięcej jodu podobno wydziela się w dni wietrzne, a tych nad morzem przecież nie brakuje. Kiedyś mówiono, że wakacje nad morzem to właśnie doskonała recepta na kłopoty ze zdrowiem i zalecano takie wakacje przynajmniej raz w roku, na dwa lub trzy tygodnie.

Jod nad morzem to nie mit, ale szczera prawda. Jeżeli przez pozostałą część roku zadba się o dostarczenie organizmowi innych ważnych pierwiastków, to już będzie cały sukces!

Noclegi nad morzem

Planując wakacje nad morzem warto zadbać o to, aby mieć nocleg rzeczywiście nad samym morzem, aby wakacje nad morzem nie zamieniły się tylko w zwiedzanie rozmaitych zabytków, ale rzeczywiście miały wymiar taki, żeby spacery nad samym morzem były większą częścią tego urlopu.

Kwatera z widokiem na morze, kwatera nad samym morzem to marzenie każdego wczasowicza. Warto odłożyć większą sumę, aby to marzenie miało szansę się spełnić. Noclegi nad samym morzem są oczywiście droższe tak samo zresztą jak mieszkania czy inne atrakcje.

Warto jednak dążyć do jak najlepszych warunków w czasie wakacji, by spacery plażą, dniem i nocą, był codziennością. Taka dawka jodu korzystnie wpłynie na zdrowie każdego człowieka. Wtedy nawet gofry i lody nie zaszkodzą, a będą świetnym wspomnieniem!