Zaręczyny nad morzem wolne od błędów

Planując zaręczyny nad morzem zwykle ma się przed oczami zachwyconą twarz partnerki. Trudno uwierzyć, że tak dobry scenariusz może nie doczekać się realizacji. Tymczasem historie o zaręczynach bardzo często są historiami o błędach i potknięciach. Na jakie trzeba więc szczególnie uważać?

Dla kogo ta niespodzianka?

O zaręczynach nad morzem mówi się, że powinny być wyjątkowe i niezapomniane. Niech będą wyjątkową niespodzianką, która na długo pozostaje w pamięci! Wiele osób podchodzi do tego oczekiwania nie do końca właściwie organizując wszystko w najdrobniejszych szczegółach i… całkowicie zapominając o partnerce i jej potrzebach. Oczywiście, za naprawdę udane zaręczyny można uznać przede wszystkim takie, w czasie których dobrze bawi się nie tylko przyszła narzeczona, ale i jej partner. Nie można jednak oczekiwać od nikogo, że będzie udawał zadowolenie w ekstremalnej sytuacji, na którą nie został w żaden sposób przygotowany. Jeśli więc marzy się nam skok na bungee i uważamy, że Zaręczyny nad morzem są świetnym sposobem na zrealizowanie tego celu, zastanówmy się nad tym, czy partnerka również będzie chciała dzielić z nami to doświadczenie.

Gdy nie wszystko idzie zgodnie z planem

Nawet najlepszy plan może nie zostać zrealizowany w stu procentach. Nie wynika to przy tym ze złej woli pary, która chce się zaręczyć. Często na drodze do perfekcji stają przecież okoliczności niezależne od partnerów. W takim przypadku można się obrazić, zniechęcić i stracić pierwotny zapał do zaręczyn nad morzem. Można jednak podejść do trudności z uśmiechem zdając sobie sprawę z tego, że są one czymś naturalnym. Jeśli więc plan zaczyna wymykać się spod kontroli, najgorszym, co można zrobić, jest przejmowanie się tym i okazywanie niezadowolenia. Partnerka może odnieść wtedy wrażenie, że to ona ponosi winę za sytuację, która nas irytuje, a przecież trudno mówić o niezapomnianych zaręczynach, gdy już na starcie zdają się one bazować na nieporozumieniach. Najlepiej więc wznosić się na wyżyny optymizmu. Z takim podejściem z pewnością uczynimy zaręczyny naprawdę wyjątkowymi.