Zielone Beskidy z turystycznym potencjałem

Przed pandemią liczba turystów odwiedzających Beskid Śląski sięgała ponad 5 milionów rocznie. Ten region Polski cieszy się niesłabnącą popularnością, a rozwój bazy turystycznej oraz rozbudowa infrastruktury to ciągły progres w beskidzkich dolinach i w otaczających je górach.

Wakacje w Beskidach. Wiele możliwości

Wisła, Brenna, Szczyrk, Istebna i Ustroń to miasta zaliczane do tzw. beskidzkiej piątki. Miejscowości te nie należą do molochów. Wkomponowane pomiędzy okoliczne góry i wzgórza dysponują dużą bazą noclegową, gastronomiczną oraz kilometrami szlaków turystycznych. Najwyższe szczyty w regionie to Skrzyczne (1257 m n.p.m.) i Barania Góra (1220 m n.p.m.). Warte wędrówki są także inne wysokie punkty górskiego pasma, między innymi: Stożek Wielki, Kotarz, Wielka Czantoria i Klimczok.Malowniczość i stosunkowo skromne rozmiary najważniejszych miast Beskidu Śląskiego decydują o ich atrakcyjności, w szczególności dla turystów ceniących spędzanie czasu poza wielkimi aglomeracjami.Poza pieszymi wędrówkami Beskidy to wiele kilometrów tras dla miłośników rowerów górskich. Użytkownicy downhillowych pojazdów cenią sobie między innymi zjazdy ze Skrzycznego.

W mieście Adama Małysza i Jerzego Pilcha

Wisła to świetnie rozwijające się miasto. Na stałe mieszka tutaj niewiele ponad 11 tysięcy mieszkańców. Po wpisaniu Wisła apartamenty lub Wisła apartamenty w wyszukiwarce pojawia się blisko 400 różnych obiektów z 12 tysiącami miejsc noclegowych. Jak szacują gminne władze, aż 95% wpływów do budżetu miasta pochodzi z turystyki. Nic dziwnego skoro aż 100 kilometrów szlaków turystycznych prowadzi tylko z tej miejscowości w okoliczne góry. Na Baraniej Górze mają swoje źródła potoki Czarnej i Białej Wisełki, które razem z potokiem Malinka dają początek najdłuższej polskiej rzece.

Wisła apartamenty, Wisła noclegi — tymi tagami najlepiej zainteresować się już przed sezonem

Dla turystów, którzy obrali kierunek Wisła, baza noclegowa oferuje hotele i apartamenty od najwyższych standardów i wysokich cen po noclegi dostępne dla klientów z mniejszym portfelem. W sezonie letnim lub zimowym w mieście pojawia się największa liczba turystów i w związku z tym najlepiej rezerwować miejsca z odpowiednim wyprzedzeniem.