Najlepsza lornetka dla myśliwego

Lornetka myśliwska to podstawowe wyposażenie każdego myśliwego. Dlatego też, tak wiele uwagi poświęca się, by wybrać najbardziej profesjonalny, solidny i funkcjonalny sprzęt, który idealnie sprawdzi się w każdych warunkach. Na co zwracają szczególną uwagę myśliwi? Co warto wiedzieć wybierając się na zakupy?

Lornetka myśliwska i jej właściwości

Ten niezwykle solidny przyrząd, został wyposażony w dwie lunety, które umożliwiają użytkownikowi obserwację obiektów znajdujących się od niego w znacznej odległości (niewidocznej dla oka). Lornetki myśliwskie nocne są więc niezbędne podczas polowań czy też nocnych obserwacji zwierząt. Taki sprzęt jednak musi charakteryzować się pewnymi funkcjami, by sprawdził się w naprawdę trudnych i wymagających warunkach.

Jak wyglądają lornetki myśliwskie nocne?

Każda lorneta składa się z obiektywu, pryzmatów, okularów. To wszystko bowiem pozwala dojrzeć to co jest niewidoczne gołym okiem w najdalszym punkcie. Dobre lornetki nie tylko świetnie powiększają obraz, ale też posiadają wiele istotnych dla myśliwego funkcji. Najbardziej pożądane sprzęty, to te, które pozwalają obserwować obraz o zmroku lub podczas deszczu. Nie bez znaczenia wówczas jest materiał, z którego jest taka lornetka wykonana oraz jej poręczność.

Lornetki dla profesjonalistów

Myśliwi inwestują w bardzo dobre jakościowo lornetki, które należą do sprzętów z naprawdę najwyższej półki. W wyposażeniu takiego myśliwego, czy też łowcy można znaleźć lornetki pochodzące od najlepszych producentów na rynku, które kosztują od około 500 zł do nawet 3000 zł. Fachowcy wybierają wówczas lornetki z dalmierzem, lornetki specjalne do obserwowania ptaków, czy też wspomniane wyżej lornetki, dzięki którym można obserwować obiekty po zmroku.

Lornetki używane – czy warto je kupić?

Początkujący pasjonaci myślistwa często stawiają na używany sprzęt, który pochodzi od starszych kolegów. Takie urządzenia można kupić z rynku wtórnego naprawdę świetnej jakości (mało używane), nawet o połowę taniej. Ponadto, wybór jest niezwykle duży. Myśliwi oraz fani survivalowych, ekstremalnych wycieczek często ogłaszają się na tematycznych forach, iż zamieniają swój sprzęt na nowsze modele, dlatego też warto śledzić, czy akurat można tam dostać porządne lornetki używane.