Skoki tandemowe – idealny pomysł na prezent

Szukasz idealnego prezentu dla swojej bliskiej połówki? A może sam chciałbyś zrobić coś wyjątkowego tylko dla siebie? Jeżeli lubisz adrenalinę, wolność i niecodzienne emocje to bardzo dobrze trafiłeś! Ten sport jest właśnie dla Ciebie.

Skoki tandemowe – co to takiego?

Skok tandemowy to skok spadochronowy z doświadczonym instruktorem. Jest to dobre rozwiązanie dla każdego, kto dopiero chce zacząć przygodę z podniebnym lataniem. Skoki tandemowe zaczynają się od teoretycznego szkolenia z instruktorem, który w prosty sposób krok po kroku opowie jak taki skok będzie przebiegał. Po ubraniu specjalnego kombinezonu, okularów i sprzętu, należy udać się do samolotu, z którego nastąpi skok. Lot trwa około kilkanaście minut. Kolejnym krokiem jest sam skok. Instruktor, który jest z tyłu wszystko koordynuje, co pozwala pierwszej osobie skupić się na skoku i wrażeniach, które jemu towarzyszą. Taki lot trwa od kilku do kilkunastu minut.

Dla kogo są skoki tandemowe?

Skok ze spadochronem należy do sportów ekstremalnych, dlatego jego uczestnicy muszą wykazywać się ogromną odwagą, spokojem i ostrożnością. Zawsze należy dokładnie postępować z instrukcjami wydawanymi przez instruktora oraz bezwzględnie stosować się do wskazówek, które zostaną przekazane przez skokiem. Dodatkowo, ten sport wymaga też dobrego zdrowia. Osoby z problemami z krążeniem lub sercem nie powinny tego próbować. Również przeciwwskazaniem może być lęk wysokości. Jeżeli nic z powyższych nam nie dolega, jesteśmy żądni wrażeń i adrenaliny to warto spróbować. Ten sport zdecydowanie uzależnia.

Ceny

Skoki tandemowe wahają się w granicach od 500 do nawet 1000 zł. Wszystko zależy od miejsca, czasu wykonywania skoku, filmowania itp. Warto wspomnieć, iż po wykupieniu skoku, nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Wszelki ubiór i wszystko co nam potrzebne – otrzymamy na miejscu. Taki skok można kupić przez internet, w sklepach oferujących karnety prezentowe, w centrach handlowych. Ze względu na łatwą dostępność – skoki są bardzo często wybierane jako forma prezentu dla bliskich nam osób.

Sport ten cieszy się coraz większą popularnością, dlatego jeśli nie mieliśmy z nim wcześniej do czynienia warto się jemu bliżej przyjrzeć. Gwarantuje on taką dawkę emocji, którą nie można porównać z żadnym innym sportem. Jak wynika ze statystyk, kto choć raz spróbuje – szybko wraca po więcej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy