Krówki – ciekawostki, o których nawet nie wiesz!

Krówki, nazywane także popularnie ciągutkami to naprawdę zadziwiające cukierki. Przede wszystkim bowiem każdy z nas je lubi. Jednak w zasadzie są to także cukierki, o których za dużo nie wiemy. A tymczasem naprawdę warto! Dlaczego ciekawostki o cukierkach krówkach okażą się tak istotne? Pod koniec lektury to się okaże!

1) Krówka to cukierek Polski

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że krówki sławią nasz kraj w nawet najbardziej oddalonych punktach na kuli ziemskiej. Ich dokładna geneza co prawda nie jest znana – uważa się, że cukierki krówki wymyślono gdzieś na wschodzie Polski. Jednak za ich ojca uznano niejakiego Feliksa Pomorskiego, który zaczął produkować krówki w Poznaniu na początku 20 wieku.

Jaka korzyść płynie ze znajomości tej ciekawostki? Po pierwsze możemy czuć się naprawdę dumni z naszych krówek, a ponadto możemy je podarować w prezencie osobie zza granicy!

2) Krówka – skąd ta nazwa?

Na pewno także każdego zastanawiało to, dlaczego krówki cukierki się tak dziwnie nazywają. O ile nazwę ciągutki jesteśmy w stanie jak najbardziej zrozumieć, o tyle krówki cukierki brzmią dziwnie. Jak to się zatem stało, że te cukierki zostały tak nazwane? Otóż wspomniany już pan Feliks owijał swoje produkty w folie z wizerunkiem krowy. Klienci zaczęli zatem używać nazwy krówki cukierki i tak już zostało.

3) Wyrób krówki jest banalnie prosty

Warto naprawdę wiedzieć, że wyrób krówki wcale nie będzie nas kosztował specjalnie dużo i że jest on bardzo prosty. Dzięki tej wiedzy możemy sobie sami zrobić całą blachę cukierków krówek! Na pewno będzie to tańsze i pyszniejsze od kupnych. Tu jednak trzeba podkreślić jedną ważną sprawę – otóż istnieje naprawdę bardzo wiele przeróżnych przepisów na krówki. Generalnie jednak podstawą krówek cukierków jest śmietana albo mleko, masło lub margaryna oraz cukier i ewentualnie dodatkowe składniki dodające smaku. Ta różnorodność składników wynika z tego, że możemy zrobić krówki ciągutki, cukierki krówki kruche albo też o bardziej mlecznym smaku.

4) Krówki mogą być świetną reklamą

Na koniec pozostała nam doskonała wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców czy osób mających własne interesy. Otóż krówki cukierki znakomicie mogą pełnić rolę gadżetów reklamowych, świetnie się w tym zadaniu sprawdzając. Są tanie, smaczne i każdy je lubi – a to już są bardzo ważne zalety!