Fani rodzimych atrakcji na pewno będą zadowoleni z wypadu do Szczyrku, Wisły czy Ustronia (apartament na urlop wisła to świetny wybór, podobnie jak szczyrk apartamenty do wynajęcia). Na wszystkich czeka ogromna baza noclegowa, ponieważ tereny te są doskonale przygotowane na przyjęcie turystów. Bez problemu więc znajdziemy apartament na urlop wisła czy ustroń apartamenty do wynajęcia. Jednak planując wypad w te miejsca, koniecznie trzeba mieć na uwadze, że szczyrk apartamenty do wynajęcia należy rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, bo to niezwykle modne kierunki turystyczne.

Ustroń apartamenty do wynajęcia.

Ustroń to niezwykle popularna górska miejscowość, która położona w pobliżu Szczyrku i Wisły. To więc też świetne miejsce wypadowe, ponieważ stanowi doskonałą bazę, od której można rozpocząć zwiedzanie tej pięknej, górskiej okolicy i sąsiadujących miast. Wszyscy, którzy odwiedzają Ustroń, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Ustroń to miejsce, gdzie można uprawiać aktywną turystykę. Znajdziemy tu wiele tras do pieszych wędrówek, ścieżki spacerowe, czy miejsca na rowerowe eskapady. Co ciekawe, nie będą się tu nudzić nawet kajakarze czy lotniarze.

Ustroń apartamenty do wynajęcia

Wynajęcie apartamentu w Ustroniu pozwala na dokładne zwiedzenie okolicy i na odpoczynek w pięknym miejscu, gdzie czas jakby się zatrzymał. W Ustroniu możemy zwiedzić np. niezwykle ciekawe Muzeum Motocykli – Rdzawe Diamenty. Muzeum zostało założone przez dwie osoby, które pasjonują się motocyklami, a ze starych części potrafią złożyć prawdziwe cuda motoryzacji. Kolejną atrakcją Ustroni jest tor saneczkowy w Górskim Parku (na Równicy w Ustroniu). To miejsce, gdzie każdemu skoczy adrenalina, zaś piękne widoki nacieszą oczy. Tor czynny jest przez cały rok (bez względu na pogodę). Co więcej, zastosowana konstrukcja rollercoastera jest nierdzewna. Dlatego też z toru można korzystać np. jesienią. Ciekawostka godną do odwiedzenia jest również tzw. Źródło Karola, które według legendy ma niebywałą moc leczniczą. Jeszcze w XIX wieku w źródełku tym miejscowa ludność poiła swoje bydło. I to właśnie dzięki temu po pewnym czasie stwierdzono, że chore i słabe sztuki, po wypiciu wody z tego źródła wracają do zdrowia. Później ze źródła zaczęli korzystać ludzie, którzy również czuli się lepiej. Stąd też źródełko to zostało szczególnie oznaczone – specjalnie wykonanym postumentem zwieńczonym krzyżem.