Smartwatch od Apple – co powinieneś wiedzieć?

Jakie pierwsze skojarzenie przychodzi nam do głowy, gdy słyszymy o urządzeniu od Apple? Oczywiście prestiż. Podobnie jest ze smartwatchami od firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo. Wyglądają nieziemsko, elegancko i właśnie prestiżowo. I choć Apple, bardzo późno pokazał swój smart-zegarek, to efekt zaskoczył. Zobaczmy, na co zwrócić uwagę, decydując się na swój iZegrek.

Model

Cóż, na początku sytuacja wyglądała prosto — jeden producent, jeden model. Jednak z czasem doczekaliśmy się kolejnych generacji, a wraz z nimi kolejnych rozmiarów. W końcu gigant z Cupertino zauważył, że smartwatche to nie tylko stylowy i praktyczny dodatek dla mężczyzn, ale chętnie sięgną po nie również panie.

Więc, na chwilę obecną, mamy już 4 generacje osobistego zegarka od Apple. Każda kolejna dodawała kolejne możliwości, lepszy czas pracy na baterii, większy i lepiej widoczny wyświetlacz oraz szybszy procesor. Każda kolejna, niestety, jest też coraz większym wydatkiem dla naszego portfela.

Kompatybilność

Niestety albo i na szczęście (zależy od punktu widzenia) urządzenia od Apple to sprzęt i ekosystem bardzo hermetyczny. Nie dopuszczają one znaczących modyfikacji, zwłaszcza na etapie systemu operacyjnego i są kompatybilne… tylko ze sobą. To spore utrudnienie dla posiadaczy telefonów z systemem innym niż iOS, czyli z Androidem.

Jeśli jednak mamy kompatybilny telefon, samo użytkowanie, konfiguracja, wykonywanie połączeń i informowanie o powiadomieniach działa w iście magicznie płynny sposób. Nie spotkałem osobiście jeszcze ani jednej osoby, która by na wygodę działania takiego duetu narzekała. No, chyba że fanboye Androida.

Dodatkowe funkcje

A jest ich co niemiara. Ostatnio firma Apple bardzo intensywnie rozwija swoje urządzenia w kierunku dbania o zdrowie. Ich smartwatche oprócz mierzenia pulsu, już dzisiaj pozwalają na mierzenie ciśnienia tętniczego krwi, poziomu nasycenia krwi tlenem, oraz od ostatniej generacji na EKG. Tak, to nie pomyłka, nawet to zrobimy swoim nowym smartwatchem (tylko 4 generacja).

Dzisiejsze smart-zegarki bardzo mocno ewoluowały od swoich pierwszych wersji. Dzisiaj nie są już tylko gadżetem informującym o powiadomieniach. Dzisiaj to już bardziej połączenie trenera osobistego z lekarzem, a przynajmniej jego namiastką.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl