Logistyczny i praktyczny wymiar kistenów plastikowych

Rynek pojemników przemysłowych do magazynowania i transportowania różnego rodzaju produktów jest różnorodny nie tylko pod względem wielkości, ale także przede wszystkim przeznaczenia poszczególnych kistenów. Dzięki temu każdy inwestor oraz producent znajdzie pojemniki idealne dla swojego przeznaczenia.

Kisteny plastikowe – właściwości i zalety

Pojemniki z tworzywa sztucznego mają zastosowanie w bardzo wielu branżach przemysłowych. Tworzywo, z którego są wykonane, jest lekkie oraz wytrzymałe, a to sprawia, że nie wymagają napraw i konserwacji, które przecież generują dodatkowe koszty. Nie straszne im są mechaniczne uszkodzenia, a także zmienne warunki atmosferyczne z mrozem i silnym słońcem na przemian. Nie absorbują wody, co przyczynia się do lepszego przechowywania między innymi świeżych produktów spożywczych, a także są dla tych artykułów całkiem obojętne. Kwasy, tłuszcze, zasady – tu również producent skrzyniopalet daje gwarancję na wyjątkową wytrzymałość.

Higieniczne i sprytne pojemniki plastikowe

Fakt, że tworzywo nie absorbuje wody, przyczynia się do tego, że w pojemniki nie ma warunków do tego, aby rozwijały się tam bakterie i pleśnie, które przyspieszają psucie się między innymi świeżych i miękkich owoców. Pojemniki posiadają także gładki ścianki, które bardzo łatwo utrzymać w czystości, mogą być również wyposażone w dodatkową zabezpieczającą towar pokrywę.

Producent skrzyniopalet zatroszczył się również o to, aby pojemniki oszczędzały miejsce w magazynach, w tym szczególnie w transportach powrotnych, co pozwala uniknąć, tzw. pustych transportów. Dzieje się to dzięki temu, że kisteny plastikowe zostały wyposażone w składane ścianki boczne, co pozwala nawet o połowę zmniejszyć ich gabaryty i tym samym zaoszczędzić miejsce.

Z korzyścią dla logistyki

Składane ścianki boczne pozwalające generować dodatkowe wolne miejsce w magazynach to niejedyne rozwiązania, jakie przyczyniają się do usprawnienia procesów logistycznych. Dodatkową bardzo ważną cechą kistenów plastikowych jest ich uniwersalność pod względem wymiarów. Są one w pełni znormalizowane, co sprawia, że są kompatybilne z innymi pojemnikami tego typu, a także mogą być obsługiwane przez wszystkie standardowe maszyny i urządzenia, jakie biorą udział w procesach logistycznych.