Pokrowce samochodowe – co należy o nich wiedzieć?

Wielu posiadaczy aut decyduje się na zakup pokrowców samochodowych. Głównie dlatego, iż świetnie zabezpieczają one tapicerkę przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Dodatkowo bardzo często poprawią także design wnętrza auta. Warto zatem wiedzieć czym się charakteryzują pokrowce samochodowe, kiedy warto je kupić i czym kierować się przy ich wyborze.

Kiedy warto kupić pokrowce samochodowe?

Powodów, dla których warto kupić pokrowce samochodowe, jest sporo. Jednym z nich jest ochrona tapicerki przed uszkodzeniem. Dotyczy to zarówno aut nowych, jak i tych, które mają już parę lat. W przypadku starszych aut pokrowce na fotele samochodowe idealnie sprawdzą się także do zakrycia już istniejących uszkodzeń. Dzięki temu wnętrze auta prezentuje się znacznie lepiej.

Pokrowce samochodowe warto zatem kupić choćby wtedy, kiedy w aucie często przewozi się dzieci lub zwierzęta. Nie da się ukryć, że dzieci i zwierzęta często niszczą i brudzą tapicerkę. Pokrowce warto założyć także wtedy, kiedy w aucie często jeździ się w ubraniu roboczym, które je zabrudzone.

Z jakie materiału pokrowce wybrać?

Dziś bardzo popularne jest szycie pokrowców samochodowych na miarę. Oznacza to możliwość wyboru konkretnego materiału, z którego pokrowce mają zostać uszyte. Bardzo często właściciele aut decydują się na pokrowce wykonane z weluru. Welur jest bardzo przyjemny w dotyku. Dodatkowo pokrowce welurowe cechują się tym, iż bardzo dobrze układają się na fotelu.

Popularne są także pokrowce samochodowe szyte ze skóry ekologicznej. Pokrowce z eko skóry są łatwe w czyszczeniu. Wystarczy je odkurzyć lub przetrzeć mokrą szmatką. To dobre rozwiązanie, jeśli w aucie często przewozi się dzieci lub zwierzęta. Nie bez znaczenia jest także to, że pokrowce ze skóry ekologicznej prezentują się niezwykle estetycznie.

Jak dopasować pokrowce do foteli samochodowych?

Jak wspomniano, dziś sporą popularnością cieszy się szycie pokrowców samochodowych na miarę. W takim przypadku nie będzie żadnego problemu z dopasowanie pokrowców. Będą one idealnie pasować do posiadanych w aucie foteli.

Alternatywą są pokrowce uniwersalne. Co prawda pasują one do większości foteli samochodowych to czasem, jeśli jest taka możliwość, warto takie pokrowce dla sprawdzenia założyć na fotele przed zakupem. Wówczas będzie miało się pewność, że na pewno pasują.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.