W czym przechowywać przemysłowe płyny?

Przemysłowe plastikowe opakowania opanowały już wszystkie gałęzie przemysłu. Najwięksi producenci takich opakowań, wyprodukowali już kontenery i pojemniki na wszystko. Dlatego dzisiaj bez opakowania plastikowego w transporcie trudno jest cokolwiek sobie wyobrazić. Kontener IBC został specjalnie stworzony do przechowywania cieczy i to cieczy pochodzącej z każdego rodzaju przemysłu. W tych paletopojemnikach można trzymać zarówno zwykłą wodę, jak i paliwo czy olej.

Płyn w kontenerze IBC

Pojemnik IBC został specjalnie dedykowany płynom. Jest wykonany z mocnego tworzywa czyli z polietylenu wysokiej gęstości HDPE. Ma różne rozmiary, na jego górze zainstalowano wlew, a na ścianie, na dole zamontowano specjalny kranik. Dzięki temu plastikowa kostka stała się bardzo przydatna, ponieważ z łatwością można do niej płyn wlać jak i bez problemu wylać. Paletopojemnik IBC ma podstawową zaletę, przez fakt, że jest półprzeźroczysty można obserwować ciecz, która została w nim umieszczona. Taki stan rzeczy idealnie sprawdza się, gdy wewnątrz znajduje się ciecz chemiczna, która może różnie reagować w czasie transportu, jak i magazynowaniu.

Kontener IBC bez wad

Pojemniki IBC umieszczone są w specjalnych klatkach, wykonanych ze stali nierdzewnej, a cała konstrukcja znajduje się na palecie, która jest albo drewniana, albo plastikowa lub plastikowo metalowa. W tej całej konstrukcji nic nie rdzewieje, nic się nie uszkadza i nigdy nie ma takiej możliwości, że płyn z wewnątrz może się wylać na zewnątrz.

Paletopojemnik IBC posiada wszelkie atesty i spełnia wymagane normy.

Kontenery IBC łatwo jest utrzymać w czystości, zawsze po opróżnieniu można je dokładnie wymyć i poddać osuszeniu.

Różne rodzaje kontenerów IBC

Sama konstrukcja takich paletoojemników jest zawsze taka sama. Plastikowy kwadrat lub prostokąt, o różnych wymiarach umieszczony w metalowej klatce na palecie. Z tym, że są pojemniki bardziej przeźroczyste, półprzeźroczyste oraz pomalowane na czarno, służące do przewozu cieczy wrażliwych na światło i promienie UV. Pojemniki różnią się rozmiarami, są mniejsze i większe, takie na 1000 l to przykład standardowych ale zdarzają się też na 800 l i na 600 l. Wlew i kranik zamontowane są w każdym paletopojemniku IBC z tym, że w niektórych kranik można zdemontować w czasie transportu lub złożyć, a w innych nie. Kontenery mają też specjalne swoje oznaczenia, tak by do paliw i płynów chemicznych wykorzystywać inne, a do płynów przeznaczonych do spożywania innych.