Badania pod kątem płodności

Decyzja o próbie zajścia w ciążę wiąże się niejednokrotnie z wieloma problemami – przede wszystkim zdrowotnymi. Gdy partnerzy jednogłośnie stwierdzą, że chcą się starać o potomstwo często pojawiają się przeszkody uniemożliwiające osiągnięcie zamierzonego przez nich celu. Takie sytuacje bez wątpienia wystawiają na próbę potencjalnych rodziców.

Najważniejsze jest świadomość

Podstawą w staraniu się o dziecko jest uświadomienie sobie, że nie wszystko może pójść po myśli dwojga partnerów – zwłaszcza, że nawet usilne starania o dziecko nie są w stanie czasem przynieść oczekiwanego rezultatu. Uwarunkowania genetyczne, które mają bezpośredni wpływ na płodność są licznie pojawiającymi się problemami w życiu partnerów decydujących się na założenie rodziny.

Liczenie się z tym, co może przynieść życie, to podstawa w zachowaniu racjonalnego myślenia względem oczekiwania potencjalnych rodziców na pojawienie się dziecka. Mimo, że człowiek nie ma wpływu na większość pojawiających się w jego życiu problemów zdrowotnych, może sobie pomóc na wiele różnych sposobów dzięki nieustannie rozwijającej się medycynie.

Czynniki wpływające na płodność

To, co wpływa na płodność i zdolność rozmnażania przez kobietę to szereg istotnych hormonów, których aktywność z upływem lat obniża się – tym samym zmniejszając szanse kobiety na zajście przez nią w ciążę i urodzenie wymarzonego dziecka.

Nierzadkim zjawiskiem w medycynie jest osiągnięcie przez kobietę zbyt niskiego poziomu AMH w swoim organizmie, co z kolei może być symptomem stopniowego wygasania aktywności jajników – a taka sytuacja jednoznacznie może przekreślić jakiekolwiek szanse na poczęcie dziecka.

Kluczowe badania płodności

Jednym ze sposobów na określenie poziomu płodności w organizmie kobiety jest Ocena rezerwy jajnikowej AMH – kluczowego hormonu, który odpowiada za anatomiczną zdolność do poczęcia dziecka.

Ocena rezerwy jajnikowej AMH służy przede wszystkim tej grupie kobiet, które zmagają się z ewidentnym problem zajścia w ciążę – zwłaszcza biorąc pod uwagę długi czas starań o dziecko.