Jak atrakcyjnie zapakować przesyłkę?

Każdy drobny przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż wysyłkową, powinien zdawać sobie sprawę, jak ważne jest pierwsze wrażenie – które wywołuje nie sam produkt, a już jego opakowanie. Dzięki wykorzystaniu prostych trików można sprawić, że klient będzie miał pozytywne wyobrażenie o firmie już na etapie otrzymania i rozpakowywania przesyłki.

Dobór materiałów

Choć tekturowa paczka zaklejona brązową taśmą jest opakowaniem tanim i szybkim w wykonaniu, warto włożyć nieco więcej środków już w sam dobór materiałów. Zamiast brązowej taśmy wybierzmy papierową – może być zupełnie prosta, ozdobna lub wykonana na zamówienie z nazwą lub logo naszej firmy. Tekturowe pudełko jest dobrym wyborem, jednak należy zwrócić uwagę na jego jakość.

Jeśli wysyłane przez nas przedmioty są delikatne i mogą ulec uszkodzeniu w transporcie, potrzebujemy również zabezpieczenia i wypełnienia pudełka. O wiele lepiej, niż folia i styropian sprawdzą się ich ekologiczne alternatywy – biodegradowalne wypełnienie i papier, którego można użyć do owinięcia przesyłanych produktów. Nie tylko wyglądają lepiej, ale też wysyłają klientowi sygnał, że nasza firma stosuje przyjazne dla środowiska praktyki, co jest istotne dla coraz większej grupy konsumentów.

Ozdoby i dodatki

Pakowanie przesyłek nie będzie nudne, jeżeli zdecydujemy się na wykonywanie ozdób sezonowych. Niech nasze produkty wysyłane przed świętami wyglądają jak bożonarodzeniowe prezenty, a te zamówione w okolicach Walentynek udekorujmy serduszkami i czerwoną wstążką.

Do środka paczki oprócz samego produktu warto dołożyć jakiś drobiazg. Ręcznie podpisana przez nas karta z opisem produktu czy instrukcją użytkowania, cukierki czy papierowy kwiat pokażą, że wkładamy w swoją pracę dodatkowy wysiłek.

Staranne wykonanie

Należy pamiętać, że głównym elementem, który sprawi, że zapakowane przesyłki będą robić jak najlepsze wrażenie, jest staranne wykonanie. Nie mamy wpływu na to, co może przydarzyć się paczce po drodze do klienta, ale z naszej strony powinniśmy dopilnować, aby jej zawartość była elegancko i dokładnie zabezpieczona.

Wszystkie materiały, których użyjemy do pakowania przesyłek, muszą być czyste i estetyczne. Taśmę i adres naklejajmy równo, a ewentualne zdobienia i dodatki do przesyłki powinny być wykonane starannie i z dbałością o szczegóły.