Zabieg coolsculptingu oznacza w dosłownym tłumaczeniu zabieg rzeźbienia zimnem. Podsumowując – pozwala on na usuwanie nadmiaru tłuszczu z wybranych obszarów ciała. Niska temperatura pozwala dowolnie kształtować sylwetkę. Nic więc dziwnego, że procedura ta cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet na całym świecie.,

Modelowanie sylwetki zimnem

Urządzenia, które modelują sylwetkę dzięki wymrażaniu tkanki tłuszczowej, cieszą cię coraz większą popularnością. Śmiało można nazwać je prawdziwą rewolucją, jeśli chodzi o współczesną medycynę estetyczną.

Stanowią doskonałą alternatywę dla chirurgicznych procedur odsysania tłuszczu – tak zwanej liposukcji. Gabinety medycyny estetycznej oferują także inne, nowatorskie rozwiązania, które pozwalają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Są to metody laserowe, ultradźwiękowe i inne. Pomimo tego że są dość skuteczne i pozwalają jednorazowo usunąć duże ilości tłuszczu, to jednak wciąż są zabiegami inwazyjnymi. Oznacza to, że wiąże się z nimi duża ilość powikłań i wymagają długiego czasu rekonwalescencji.

Coolsculpting – co to?

Rzeźbienie sylwetki zimnem to rozwiązanie co prawda mniej wydajne, ale tańsze, bezpieczniejsze i obciążone znacznie mniejszym ryzykiem komplikacji. Z racji tego, że komórki tłuszczowe organizmu charakteryzują się wyjątkowo niską odpornością na zimno, w odróżnieniu od innych komórek ciała, zabieg jest bezpieczny i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Sąsiadujące z komórkami tłuszczowymi obszary w żaden sposób nie są narażone na uszkodzenia, To bardzo precyzyjna procedura, która znajduje uznanie w oczach coraz większej liczby klientek.

Wymrażanie tkani tłuszczowej

Nieco więcej informacji na temat procedury wymrażania tkanki tłuszczowej znaleźć można na stronie internetowej https://saywowclinic.pl/coolsculpting/. Urządzenia stosowane do przeprowadzania zabiegów pochodzą od renomowanych producentów i posiadają wszystkie nyezbędne certyfikaty dopuszczające je do użytku. Wykorzystują działanie niskiej temperatury, co pozwala skutecznie i trwale uszkadzać komórki tłuszczowe. Urządzenia posiadają specjalne sensory, które zapobiegają uszkodzeniom pozostałych tkanek. Podczas zabiegu aplikator chłodzący przykładany jest do skóry, a następnie przez okres około jednaj godziny chłodzi tkankę tłuszczową. W ten sposób uruchamia się proces obumierania komórek tłuszczowych, które następnie w naturalny sposób zostaną wydalone z organizmu.