Czy możliwe jest usunięcie tatuażu?

Dla wielu osób tatuaż to modna ozdoba, która pozostanie i będzie cieszyć swoim widokiem do końca życia. Tym bardziej, że tatuaże są coraz bardziej modne, wzrasta również zdecydowanie społeczna akceptacja dla tego rodzaju ozdób. Dla wielu jednak osób tatuaż może stać się życiową pomyłką, której efektu jak najszybciej należy się pozbyć, wtedy usuwanie tatuażu Katowice staje się poszukiwanym hasłem. Czy możliwe jest trwałe usunięcie tatuażu? Jak przebiega zabieg? Czy każdy tatuaż można usunąć?

Usuwanie tatuażu katowice – czy to w ogóle możliwe?

Usunięcie tatuażu jeszcze do niedawna wiązało się bardzo dużym bólem, oraz zabiegiem, który pozostawiał po sobie całkowicie zniszczoną skórę i bardzo widoczną bliznę. Na szczęście współcześnie opracowano metodę skutecznego usuwania tatuaży laserowo, dzięki czemu można to zrobić skutecznie i bezpiecznie. Należy jednak wspomnieć, że nie każdy tatuaż da się tą metodą usunąć i niektóre będą musiały pozostać.

Usuwanie tatuaży Katowice – jak przebiega zabieg?

Usuwać się da przede wszystkim tatuaże wykonane ciemnymi pigmentami. Przede wszystkim czarne, ale również w innych kolorach, przy czym usunięcie tatuaży kolorowych trwa dłużej. Zabiegu nie wykonuje się raz, lecz kilka razy. Każdy kolejny zabieg rozjaśnia tatuaż o około 20%, przy czym zależy to w dużej mierze od rodzaju tatuażu, rodzaju użytego barwnika, głębokości na jakiej w skórze znajduje się barwnik.

Każdy zabieg trwa – w zależności od wielkości tatuażu od pięciu minut do godziny. W tym czasie wiązką lasera rozbija się znajdujące się w skórze cząstki pigmentu. Rozbite drobiny pigmentu są w sposób naturalny usuwane ze skóry, przy czym trwa to zazwyczaj kilka dni. Zabieg jest średnio bolesny – nie bardziej niż wykonanie tatuażu – prowadzi się go jednak pod miejscowym znieczuleniem. Zabiegi powtarza się co kilka tygodni – kiedy skóra ulegnie całkowitemu wygojeniu. Całość procedury jaką jest usuwanie tatuaży Katowice trwa najkrócej dwa zabiegi, a najdłużej około dziewięciu.

Jak usuwa się tatuaże Katowice cennik – jakie są koszta zabiegu?

W zależności od wielkości tatuażu jeden zabieg kosztuje od stu do kilkuset złotych (do siedmiuset – ośmiuset). Całkowity koszt uzależniony jest od cech tatuażu (wielkość, rodzaj pigmentu i wiele innych) i wynosi pomiędzy 200 a nawet 7000 złotych. Jak usunąć tatuaże Katowice cennik to hasło, które pomoże zorientować się w cenach zabiegu w twojej okolicy.